Międzynarodowe nauczanie – wirtualna wymiana w kształceniu uniwersyteckim: zaproszenie na szkolenie dla nauczycieli akademickich

Wirtualna wymiana to forma kształcenia polegająca na zaangażowaniu studentów w projekty współpracy międzynarodowej, dzięki którym nie tylko zdobywają wiedzę, ale także rozwijają kompetencje miękkie i zyskują doświadczenie we współpracy międzynarodowej.

Przedmiotem szkolenia skierowanego do nauczycieli akademickich jest pokazanie w jaki sposób można przenosić przedmioty nauczane konwencjonalnie w wymiar zdalnej współpracy międzynarodowej. Podczas spotkania dowiecie się również jak zaplanować aktywność studentów oraz w jaki sposób pełnić rolę mentora współpracujących grup studenckich. Szkolenie pozwoli także na poznanie wykładowców akademickich z innych europejskich uczelni wyższych.

Szkolenie (formuła zdalna) podzielone jest na 4 części (wymagane jest uczestnictwo w każdej z nich):

• Czym jest wirtualna wymiana i jak włączyć ją w programy nauczania (poniedziałek 09.01.2023 r., godz. 16:00 - 17:30)
  • Projektowanie zadań – zachęcanie studentów do wspólnej pracy (środa 11.01.2023 r., godz. 16:00 - 17:30)
  • Opieka mentorska i wsparcie współpracy studentów (poniedziałek 16.01.2023 r., godz. 16:00 - 17:30)
  • Wnioski i potencjalne partnerstwa (czwartek 19.01.2023 r., godz. 16:00 – 17:30)

Szkolenie, organizowane przez Ruhr University Bochum oraz Aarhus University jest bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie.

Data i godziny wydarzenia: 09 stycznia 2023 (poniedziałek) 16:00 - 17:30