KIERUNEK: FINANSE I BIZNES MIĘDZYNARODOWY

Opis studiów

Interesuje Cię skąd się biorą pieniądze w gospodarce światowej i jak nimi zarządzać? Jesteś ciekawy jak działają przedsiębiorstwa międzynarodowe i jak prowadzić biznes? Chciałbyś w przyszłości być specjalistą finansowym lub praktykiem biznesowym? Pasjonuje Cię inwestowanie środków na międzynarodowych rynkach finansowych? Interesuje Cię praca w firmach inwestycyjnych, consultingowych, bankach, korporacjach transnarodowych?  Jeśli tak, wybierz FINANSE I BIZNES MIĘDZYNARODOWY – jedyny taki kierunek w Polsce.

Specjalności

W ramach kierunku FINANSE I BIZNES MIĘDZYNARODOWY możesz wybrać jedną z dwóch specjalności, która bardziej odpowiada Twoim zainteresowaniom:

• Finanse międzynarodowe

Jeśli chciałbyś zgłębić wiedzę o finansach korporacji transnarodowych, dowiedzieć się jak szacować ryzyko inwestycyjne i podejmować właściwe decyzje na rynku finansowym, nauczyć się controllingu finansowego, a także budować rożnego rodzaju strategie inwestycyjno-marketingowe by kreować wartość firmy na rynku, wybierz specjalność Finanse międzynarodowe. Będziesz miał okazję poznać praktyczny świat specjalistów finansowych, którzy działają na rynkach międzynarodowych.

• Biznes międzynarodowy

Jeśli masz ochotę poszerzyć wiedzę z zakresu zarządzania strategicznego na potrzeby pracy w wielkich korporacjach, bankach czy innych instytucjach lub też skutecznego zarządzania własną firmą; poznać szczegółowo finansowe aspekty funkcjonowania biznesu; nauczyć się praktycznej analizy rynków i tworzenia strategii ich rozwoju; dowiedzieć się jak funkcjonują globalne sieci biznesowe i doświadczyć w praktyce analizy sieciowej, zgłębić temat znaczenia we współczesnym biznesie kapitału intelektualnego i metod rozwijania go, musisz wybrać specjalność Biznes międzynarodowy. To niepowtarzalna okazja nauki na przykładach realnie działających przedsiębiorstw; odkrywania sekretów i mechanizmów działania najpotężniejszych korporacji; poznania ścieżek budowania sukcesu  własnego biznesu.

Główne przedmioty

• Gospodarka międzynarodowa
  • Międzynarodowy system finansowy
  • Analiza danych – Thomson Reuters
  • Finanse korporacji transnarodowych
  • Międzynarodowy system handlu
  • Zarządzanie strategiczne
  • Rachunkowość zarządcza i controlling
  • Strategie finansowo-marketingowe
  • Globalne sieci biznesowe
  • Analiza sieciowa
  • Zarządzanie własną firmą

Sylwetka absolwenta

Studia na kierunku FINANSE I BIZNES MIĘDZYNARODOWY otwierają szerokie możliwości zatrudnienia w:

• polskich i zagranicznych przedsiębiorstwach, działających na rynkach międzynarodowych (np. ABB, BSH, Danfoss Poland, GE, Infosys, Philips,Rossmann, Sonoco, Shell, VW, BASF, P&G, Comarch, Fujitsu, Xerox, Bosch, Gillette, PGE, Pelion, Indesit, Rainbow Tours, Atlas, Hurtap, Knauf);
  • instytucjach sektora finansowego: bankach komercyjnych, funduszach inwestycyjnych, biurach maklerskich (np. AVALLON, Bank Zachodni WBK, Griffiths + Associates, ING, mBank, Nordea, OSTC Poland , Tate&Lyle, CERI);
  • organizacjach międzynarodowych (WTO, Rada Europy, Komisja Europejska, Parlament Europejski, Bank Światowy, MFW);
  • międzynarodowych instytucjach consultingowych (Ernst & Young, PricewaterhouseCoopers, J.P. Morgan);
  • administracji państwowej i samorządowej (Narodowy Bank Polski, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i inne, Urzędy: Marszałkowskie, Wojewódzkie, Gmin i Powiatów itp.);
  • instytucjach sektora publicznego, działających na rynkach międzynarodowych oraz w organizacjach międzynarodowych;
  • placówkach naukowo-badawczych, mediach i instytucjach lokalnych.

Kim możesz zostać jako absolwent kierunku FINANSE I BIZNES MIĘDZYNARODOWY?

• możesz podjąć pracę na stanowiskach operacyjnych i analitycznych, oraz menedżerskich w przedsiębiorstwach i instytucjach, działających na rynkach międzynarodowych.
  • jesteś przygotowany do pracy na stanowiskach kierowniczych we wszystkich instytucjach, przedsiębiorstwach i organach administracji publicznej, utrzymujących stosunki finansowo-gospodarcze z zagranicą.
  • możesz podjąć pracę zarówno w przedsiębiorstwach, działających w sektorze handlowo-usługowym, jak i finansowym.
  • Posiadasz także odpowiednie przygotowanie do założenia i prowadzenia własnej firmy, działającej na rynku krajowym i międzynarodowym.

Zasady przyjęć

Dla absolwentów studiów (licencjackich/inżynierskich/magisterskich) wszystkich kierunków.

Na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, w przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń - na podstawie średniej ocen z toku studiów..

Co dalej?

Kontakt dla kandydata