KIERUNEK: INFORMATOLOGIA Z BIZNESOWYM JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Opis studiów

Studia mają na celu przygotowanie studentów do zarządzania informacją (wyszukiwania, selekcjonowania, opracowywania, porządkowania, dokumentowania, projektowania, przetwarzania itp. informacji) głównie w sektorze biznesu, ale nie tylko – również wszędzie tam, gdzie mogą się takie kompetencje okazać przydatne; ponadto przygotowywany jest do płynnego posługiwania się językiem angielskim ze szczególnym uwzględnieniem Business English.

Zajęcia prowadzone są w języku polskim, cztery przedmioty (np. Problems of Informatology in English, Conference and Events Organisation)  – w języku angielskim. Studenci odbywają praktyki w firmach biznesowych np. Ericsson lub bibliotekach naukowych/publicznych (w zależności od wyboru specjalizacji).

Specjalności

W ramach studiów przewidziano dwie specjalizacje:

• Architektura informacji:  dla studentów preferujących pracę z zakresu zarządzania informacją w sektorze biznesu i nie tylko.
  • Nowoczesne bibliotekarstwo: dla studentów preferujących pracę związaną z bibliotekami naukowymi i publicznymi.

Główne przedmioty

• Informatologia w Polsce i na świecie
  • Społeczeństwo informacyjne i jego wyzwania
  • Ekologia informacji i bezpieczeństwo w sieci
  • Zarządzanie informacją
  • Zarządzanie czasem i praca w zespole
  • Architektura informacji
  • Informatolog na rynku pracy
  • Zarządzanie i marketing w biznesie
  • Zarządzanie dokumentami w firmie
  • Problems of Informatology in English
  • Conference and Events Organisation
  • Scientific Texts Writing
  • Business English

Sylwetka absolwenta

Kształcenie na kierunku Informatologia z biznesowym językiem angielskim ma na celu:

• przygotowanie studentów do pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem, a także oceną jakościową i merytoryczną różnych typów informacji;
  • umożliwienie osobom pragnącym pracować w nowoczesnych bibliotekach nabycia niezbędnych kompetencji w ramach oddzielnej specjalizacji (Nowoczesne bibliotekarstwo);
  • podniesienie kompetencji językowych zakresie  języka angielskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Business English.

Zasady przyjęć

Dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich bądź magisterskich wszystkich kierunków. Na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.

Co dalej?

Kontakt dla kandydata