UŁ NA FALI

Godło Polski
UŁ NA FALI

RADIO

Jest niedziela, minęła 17:00, w „Uniwersytecie Łódzkim na fali” witają Was… Jest sobota, 19:10. Jest poniedziałek, godzina… dowolna. 

"Uniwersytet Łódzki na fali” to podcast otwartej na rozmowę, na słowo, na człowieka i dźwięki Uczelni. Nasz podcast jest spotkaniem – z inicjatywą, z technologią, ze sztuką, z kulturą, z literaturą, ze sportem. Z aktywizmem i różnorodnością. A przede wszystkim – z drugim człowiekiem. Nagrywamy, by poznawać swoje doświadczenia, uczucia, opinie. Prowadzimy wywiady, rozmawiamy, zgadzamy się i spieramy. Otwieramy się na świat, na ludzi, na to, co dzieje się w Uczelni i poza nią. Realizujemy dźwiękowe eseje, nagrywamy komentarze, dyskusje i relacje. Bawimy się muzyką.

Masz coś do powiedzenia? Chcesz znaleźć swoich słuchaczy? Spróbować pracy z mikrofonem? Dołącz do nas! Podcast Uniwersytetu Łódzkiego tworzą studenci i doktoranci Uniwersytetu Łódzkiego. Audycję wydajemy w każdą niedzielę o godzinie 17:00. Dostępna jest w serwisach streamingowych, w każdym miejscu na świecie i o każdej porze. Pandemia nauczyła nas pracy zdalnej – lockdown pokonaliśmy nagrywając z domów. Obecnie nagrania realizujemy w studiu radiowym na Wydziale Filologicznym UŁ.

Spróbuj swoich sił, dotrzyj do niejednego ucha. Usłyszmy się!
 

ZESPÓŁ

Mówimy o tym, co w studenckiej trawie piszczy. Wydarzenia, kultura, sztuka, film, fotografia, sport, podróże. Wszystko to, co interesuje naszych słuchaczy i zaraża pasją.

 

 

Eliza Matusiak

koordynatorka całego zamieszania. Czuwa nad każdym nagraniem, dba o jakość podcastu i przyjemność z jego tworzenia.

 

Martyna Kosecka

każda jej audycja to podróż przez muzyczne dekady. W "Melomani" opowiada o zespołach i płytach, zdradza kulisy nagrywania kultowych krążków i serwuje dawkę wiedzy, którą każdy meloman znać powinien.

 

Damian Markowicz

zimą wychodzi z progu i ląduje z "Telemarkiem", który wspólnie z Adrianem Koziołem przygotowuje w każdym tygodniu trwania skoków narciarskich. Ze skoczni przenosi się na boisko piłkarskie, a nawet - tory Formuły 1. Solidna dawka sportowych emocji tylko u Damiana.

 

Natalia Matuszewska

jej "Unikaty" to cotygodniowa opowieść o utworze, który skradł serca lub miejsca na listach przebojów. Albo jedno i drugie. Opowieści, które nie nudzą, a sprawiają, że Kurt Cobain czy Freddie Mercury wydają się być naszymi najlepszymi przyjaciółmi.

 

Kinga Piera

opowieści kryminalne to jej drugie imię. W "Stacji Kryminał" przybliża historie, które zdarzyły się naprawdę. A to wszystko po to, by nas ostrzec, uwrażliwić na bezpieczeństwo nasze i bliskich nam osób.

 

Wiktor Stańczyk

1/2 "Kulturystów", ta bardziej sportowa połówka. Wiktor podsumowuje sportowy tydzień w Polsce i na świecie, a z Damianem dogaduje się jak nikt. "Kulturystów" po prostu trzeba posłuchać.

 

Damian Zagórski

1/2 "Kulturystów", czyli audycji tak dynamicznej, jak jej prowadzący. Damian serwuje muzyczne podsumowanie tygodnia, którym otwiera wydanie. "Kulturyści" to połączenie muzyki, informacji o sporcie i...wszystkiego, co chłopakom przyjdzie do głowy. Słuchanie tego duetu jest niczym impreza w najlepszym gronie, które zawsze przywita Cię z otwartymi ramionami.

KONTAKT