Zdolny uczeń - świetny student - AKTUALNOŚCI
Oficjalne zakończenie III edycji programu "Zdolny uczeń - świetny student"
III edycja programu „Zdolny uczeń – świetny student” została wczoraj, tj. 19 stycznia 2021 r., oficjalnie zakończona.
Na uroczystej Gali – w tym roku wyjątkowo zorganizowanej na platformie MS Teams – absolwenci zeszłorocznej edycji spotkali się z Władzami Uczelni – prof. Robertem Zakrzewskim, Prorektorem ds. studentów i jakości kształcenia UŁ oraz prof. Agnieszką Kurczewską, Prorektorem ds. współpracy z otoczeniem UŁ, swoimi mentorami z UŁ, nauczycielami akademickimi, nauczycielami szkolnymi, wydziałowymi koordynatorami programu i innymi sympatykami programu. Frekwencja dopisała!
Rezultaty kilkumiesięcznej pracy, ukończonej pomimo trudności związanych z sytuacją epidemiczną, przedstawili:
uczniowie mgr Edyty Niciejewskiej z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu:
- Michał Kubicki, projekt pt.: „Szacowanie parametru beta dla największych spółek należących do WIG20”, zrealizowany pod opieką merytoryczną dr Magdaleny Ulrichs z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ (Katedra Ekonometrii),
- Monika Kalemba, projekt pt.: „Poczucie własnej wartości w kontekście podporządkowania normatywnego wpływowi społecznemu grupy rówieśniczej w codziennym życiu szkolnym młodzieży", współtworzony z Natalią Matuszek, a zrealizowany pod opieką merytoryczną dr Magdaleny Potocznej z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ, (Katedra Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej).
uczennica dr. Jana Pajora z Publicznego Liceum UŁ w Łodzi:
- Zuzanna Kolbus, projekt pt.:"Życie codzienne cesarzy rzymskich w I w. n.e.", realizowany pod opieką merytoryczną dr. Pawła Filipczaka z Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ (Katedra Historii Bizancjum).
Więcej informacji - https://www.uni.lodz.pl/aktualnosc/szczegoly/pasja...
oraz na Fb: https://www.facebook.com/unilodz/posts/52035274263...
https://www.facebook.com/uni.lodz.studiuj/posts/23...
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice!
Życzymy Wam magicznych Świąt Bożego Narodzenia i pełnego spełnień Nowego 2021 Roku!
Pierwsze spotkanie organizacyjne – relacja z Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ
W dniu 01.12.2020 w przestrzeni Teams odbyło się zdalne spotkanie organizacyjne w ramach tematu „Daj z siebie wszystko, co najlepsze, czymkolwiek się zajmujesz – techniki usprawniające pamięć, naukę i własną efektywność w działaniu”, rektorskiego programu Zdolny Uczeń – Świetny Student (4 edycja).
W spotkaniu udział wzięli: mentor – dr Ewa Kłos i uczeń I LO w Pabianicach – Adam Wądołowski oraz nauczyciel - Małgorzata Sadowska-Szmidt .
Na spotkaniu omówione zostały zasady współpracy i przygotowano wstępny harmonogram działań.
Życzymy owocnej współpracy!
materiały źródłowe: http://www.wnow.uni.lodz.pl/zdolny-uczen/zdolny-uc...; mgr Marzena Bort-Szczepkowska, wydziałowy koordynator programu
Rozpoczęliśmy rekrutację do IV edycji programu "Zdolny uczeń - świetny student"
Do udziału w programie zapraszamy uczniów szkół średnich, poszukujących wiedzy, ale przede wszystkim chcących rozwijać swoje pasje i zainteresowania naukowo - badawcze.
Zasady rekrutacji do programu zostały umieszczone na stronie https://www.uni.lodz.pl/strona/szczegoly/zdolny-uczen-swietny-student. W zakładce OFERTA znajdują się bloki tematyczne z poszczególnych wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Aby zapisać się do programu, należy wybrać jeden z tematów, następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy (dla uczniów pełnoletnich / dla uczniów niepełnoletnich) i wysłać go na adres mailowy uczelnianego koordynatora programu zdolnyuczen@uni.lodz.pl.
W przypadku dużego zainteresowania tematem może decydować kolejność zgłoszeń.
Uwaga! W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, realizacja programu jest uzależniona od rozwoju wydarzeń i decyzji władz Uczelni. Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi prowadzenia zajęć dydaktycznych w siedzibie Uczelni w roku akademickim 2020/2021, prowadzenie działań projektowych jest możliwe w trybie mieszanym. Przy czym spotkania w formie tradycyjnej na terenie Uczelni mogą się odbywać przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości lub dodatkowe pytania, zachęcamy do kontaktu: zdolnyuczen@uni.lodz.pl.
Warto posłuchać, co mówią absolwenci ubiegłorocznej edycji programu "Zdolny uczeń - świetny student" - Sandra Mansfeld i Filip Brzozowski - uczniowie z Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Łodzi, którzy na Wydziale Ekonomiczno - Socjologicznym UŁ, pod kierunkiem dr Doroty Kobus-Ostrowskiej zrealizowali projekt "Biuro podróży Sanfil": Absolwenci o programie Zdolny uczeń - świetny student
Z UŁ DO LONDYNU
"Łukasz Czacharowski jest dwukrotnym absolwentem programu UŁ
Zdolny uczeń – świetny student. Dzięki tej inicjatywie najzdolniejsi
licealiści mogą prowadzić swoje pierwsze poważne projekty naukowe.
Najwybitniejsi naukowcy i dydaktycy UŁ wprowadzają uczestników za kulisy
pracy badawczej. Czacharowski postanowił kontynuować projekty
realizowane w ramach programu, wybierając studia na jednej z brytyjskich
uczelni. Jak praca naukowa na UŁ pomogła mu w podjęciu tej odważnej
decyzji i jak planuje swoją przyszłość?:... cały wywiad dostępny jest w Biuletynie Informacyjnych UŁ https://biuletyn.uni.lodz.pl/archiwa/17763
Prof. Tomasz Cieślak kończy kadencję Prorektora ds. studenckich UŁ, ale zapowiada, że autorski program UŁ nie znika:
Ja się z Państwem żegnam jako prorektor UŁ, ale zapewniam, że program będzie nie tylko działał dalej, ale będzie się rozwijał i będziemy dalej się spotykać, bez względu na sytuację. Chcę podziękować uczniom za wysiłek włożony w realizację ich pasji. W tym roku były to spotkania online, ale mam nadzieję, że równie wartościowe, jak te tradycyjne. Dziękuję nauczycielom za wspieranie uczniów i za to, że czasem byli Państwo na zajęciach. Dziękuję też rodzicom, że podołali całej logistyce związanej z uczestnictwem w programie...
Posłuchajcie słów prof. Tomasza Cieślaka: https://www.facebook.com/uni.lodz/videos/599635607261526/, https://www.youtube.com/watch?v=QkZ1WiuFSzY
Więcej na stronie: https://www.uni.lodz.pl/aktualnosc/szczegoly/zdolni-uczniowie-wciaz-priorytetem-ul
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!
Dziękujemy za udział w III edycji programu „Zdolny uczeń – świetny student”.
W poprzednich latach spotykaliśmy się w czerwcu na uroczystym podsumowaniu programu. W tym roku sytuacja epidemiologiczna w kraju i na świecie uniemożliwiła nam to. Uczelnie i szkoły od kilku miesięcy funkcjonowały tylko zdalnie, bez możliwości pracy laboratoryjnej czy terenowej. Z tego powodu wielu uczniów przerwało pracę w programie. Niektórzy realizowali swoje projekty w ograniczonym zakresie w formie zdalnej, a tylko pojedyncze osoby je zakończyły. Ale wiemy, że większość z Was chce kontynuować działania projektowe w przyszłym semestrze – i będziecie mieli taką możliwość w kolejnej edycji.
Szczególne podziękowania i gratulacje przekazujemy uczniom, którzy pomimo pandemii zakończyli pracę nad projektem i przygotowali się do zaprezentowania jej efektów szerszemu gronu. Po wakacjach, kiedy będzie to możliwe i bezpieczne dla nas wszystkich – spotkamy się na uroczystym podsumowaniu III edycji programu.
Zachęcamy do zapoznania się z efektami prac naszych uczestników:
> uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu:
Michała Kubickiego, realizującego program pod opieką dr Magdaleny Ulrisch (Katedra Ekonometrii, Wydział Ekonomiczno - Socjologiczny UŁ) i mgr Edyty Niciejewskiej (ZS nr 1 w Wieluniu):
Michał Kubicki - prezentacja - Szacowanie parametru beta dla największych spółek należących do WIG20
oraz
Natalii Matuszek i Moniki Kalemby, realizujących program pod opieką dr Małgorzaty Potocznej (Katedra Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej, Wydział Ekonomiczno - Socjologiczny UŁ) i mgr Edyta Niciejewska (ZS nr 1 w Wieluniu):
Natalia Matuszek i Monika Kalemba_prezentacja_Wpływ grupy rówieśniczej na zachowania młodzieży
> uczennicy I LO im. M. Kopernika w Łodzi:
Anastazji Kowalskiej, realizującej program pod opieką prof. dr. hab. Bogusława Śliwerskiego (Katedra Teorii Wychowania Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ).
Anastazja Kowalska_Prezentacja_Program_ZUŚS_WNoW_UŁ
Anastazja_Kowalska_Opracowanie_Program ZUŚS_WNoWUŁ
> uczennic I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu:
Julii Walczak i Roksany Marczak, realizujących swój projekt pod opieką prof. dr hab. Bożeny Bukowskiej z Katedry Biofizyki Skażeń Środowiska.Julia Walczak Roksana Marczak_Prezentacja Program ZUŚS_WBiOŚ UŁ
Życzymy dużo odpoczynku i wakacyjnych radości!
UWAGA!
W związku z Komunikatem Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, prof. dr. hab. Antoniego Różalskiego,
dotyczącym odwołania zajęć na UŁ, mając na względzie aktualną sytuację sanitarno-epidemiologiczną,
informujemy, iż zajęcia w ramach programu "Zdolny uczeń - świetny student" zostają zawieszone
i nie będą realizowane aż do odwołania.
Dziękujemy za zrozumienie tej szczególnej sytuacji.
W przypadku pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu: zdolnyuczen@uni.lodz.pl, tel. 42/ 235 01 80
https://www.uni.lodz.pl/aktualnosc/szczegoly/komunikaty-w-zwiazku-z-koronawirusem
W dniu 14.11.2019 w siedzibie Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ w gabinecie Profesora Bogusława Śliwerskiego (Kierownika Katedry Teorii Wychowania) odbyło się spotkanie organizacyjne w ramach tematu „Refleksyjny pedagog harcerski”, rektorskiego programu Zdolny Uczeń – Świetny Student (3 edycji).
Mentorem tematu jest prof. dr hab. Bogusław Śliwerski, dr h.c.
W spotkaniu udział wzięli: mentor i uczennica I LO im. M. Kopernika w Łodzi – Anastazja Kowalska.
Celem spotkania było podjęcie próby ustalenia planu współpracy, która wkrótce zostanie sformalizowana w formie porozumienia. Podczas wizyty w siedzibie Wydziału, uczennica została zapoznana z zasadami korzystania z zasobów Biblioteki Wydziału Nauk o Wychowania.
Wyniki podjętych prac w ramach projektu uczestnicy będą mogli zaprezentować na seminarium organizowanym przez Prorektora ds. studenckich UŁ w czerwcu 2020 r.
materiały źródłowe: wydziałowy koordynator programu mgr Marzena Bort-Szczepkowska, Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ
Rozpoczęliśmy rekrutację do III edycji programu "Zdolny uczeń - świetny student"
Do udziału zapraszamy zdolnych, poszukujących wiedzy, ale przede wszystkim chcących rozwijać swoje pasje uczniów szkół średnich.
W roku akademickim 2019/20 zmieniliśmy nieco formułę rekrutacji do programu, zamieszczając na stronie www.uni.lodz.pl przykładową ofertę tematyki spotkań (zakładka Dla studentów → Zdolny uczeń → OFERTA TEMATYCZNA https://www.uni.lodz.pl/strona/szczegoly/zdolny-uczen-swietny-uczen-oferta).
Aby zapisać się do programu, należy zapoznać się z ofertą i wybrać jeden z bloków, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy (https://www.uni.lodz.pl/strona/szczegoly/zdolny-uczen-swietny-student) i wysłać go na adres mailowy: zdolnyuczen@uni.lodz.pl.
W przypadku dużego zainteresowania tematem może decydować kolejność zgłoszeń.
Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości lub dodatkowe pytania, zachęcamy do kontaktu: zdolnyuczen@uni.lodz.pl.
Uniwersytet Łódzki zakończył drugą edycję programu „Zdolny uczeń – świetny student”. W indywidualnych zajęciach, prowadzonych przez pracowników akademickich, wzięło udział 116 uczniów z całego regionu łódzkiego. W porównaniu z pierwszą edycją, liczba podopiecznych zwiększyła się.
Program „Zdolny uczeń – świetny student” polega na tym, że uczniowie z całego regionu łódzkiego mogą poszerzać swoje zainteresowania, pod okiem wykładowców oraz z wykorzystaniem uniwersyteckiej infrastruktury, a także mogą poznać akademicki styl życia jeszcze przed decyzją o wyborze konkretnej uczelni.
- Chcieliśmy pokazać uczniom Uniwersytet jako miejsce przyjazne pozytywnym pasjom, jako świetne środowisko prowadzenia badań – mówi prof. Tomasz Cieślak, prorektor ds. studenckich UŁ, twórca programu.
W przypadku każdej pary wykładowca-podopieczny grafik spotkań ustalany jest indywidualnie. Niektórzy uczniowie mogą przyjeżdżać na Uniwersytet jedynie w weekendy, bo mieszkają zbyt daleko od Łodzi. Uczelnia dostosowała się do ich potrzeb.
Oprócz młodzieży ze stolicy województwa, w programie wzięły również udział osoby z Wielunia, Piotrkowa, Ozorkowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Bełchatowa, Szczercowa czy Zduńskiej Woli. Ponieważ liczba uczestników wzrosła, Uniwersytet Łódzki zamierza organizować kolejne edycje.
- Powstały realne więzi między najmłodszymi badaczami a nauczycielami akademickimi UŁ – zespoły skupione na wspólnych tematach i badaniach. W części z tych prac uczestniczą też z chęcią nauczyciele szkół średnich. W ten sposób Uniwersytet realizuje swoją misję, bo nie polega ona przecież tylko na pracy ze studentami i własnym rozwoju naukowym pracowników – mówi prorektor Tomasz Cieślak.
Żeby zgłosić ucznia do programu organizowanego przez Uniwersytet Łódzki trzeba wypełnić formularz, który znaleźć można na stronie www.zdolnyuczen.uni.lodz.pl i przesłać go na mail zdolnyuczen@uni.lodz.pl. Następnie ustalane są zasady i warunki współpracy ucznia z wykładowcą akademickim, a na końcu szkoła podpisuje porozumienie z Uniwersytetem Łódzkim.
Dzięki programowi „Zdolny uczeń – świetny student” Uniwersytet Łódzki już po pierwszej edycji zdobył nowych studentów. Poszerzony artykuł poświęcony drugiej edycji programu będzie można przeczytać w lipcowym Forum Akademickim. https://prenumeruj.forumakademickie.pl/fa/2019/
Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
materiały źródłowe: COSiD UŁ
redakcja: Centrum Promocji UŁ
Jeszcze nie są studentami, ale już mogą poczuć się jak członkowie społeczności akademickiej. Uzdolnieni licealiści z całego regionu łódzkiego po raz drugi biorą udział w naszym programie „Zdolny uczeń –świetny student”. Piszą artykuły, podobnie jak magistranci gromadzą materiały do prac, mają też możliwość się rozwijać dzięki najnowszemu sprzętowi, którego w ich szkołach nie ma. Opiekunowie naukowi i władze Uniwersytetu Łódzkiego są coraz bardziej zadowoleni z efektów tego projektu. Cały artykuł dotyczący II edycji programu „Zdolny uczeń świetny student” dostępny jest na Facebook UŁ pt. „Licealiści jak studenci – Zdolny Uczeń Świetny Student po raz drugi”.
Z programu „zdolny uczeń świetny student” w roku akademickim 2018/19 skorzystało 116 uczniów z 34 szkół Łodzi i województwa łódzkiego. Jesteśmy bardzo dumni z frekwencji, która znacznie wzrosła w porównaniu do roku ubiegłego w 2017/18 mieliśmy 71 osób.
Najwięcej uczniów realizowało program na wydziale Biologii i Ochrony i Środowiska 26 licealistów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń z III LO w Piotrkowie Trybunalskim Pan Alexander Pastuszyński, który realizował program na dwóch wydziałach UŁ Wydziale Chemii i Biologii i Ochrony Środowiska pod okiem dr Anny Wieczorek-Błauż z Katedry Chemii Organicznej oraz dr Błażeja Rychlika z Katedry Biofizyki Molekularnej licealista został jednym z 7 finalistów konkursu E(x)plory w regionie:http://www.explory.pl/news/2019/5/znamy-zwyciezcow...
Program "Zdolny uczeń - świetny student" rośnie w siłę! W drugiej edycji wzięło udział aż 116 uczniów z całego regionu łódzkiego. Wśród nich był Mateusz, który pod czujnym okiem Norberta Borowskiego z Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytet Łódzki uczy się programowania gier na platformę VR i Łukasz, który pod opieką dra Kamila Piskały z Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytet Łódzki przygotował prezentację naukową na temat dróg do ruchów komunistycznych w II RP. Jesteśmy niezwykle dumni i wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w następnej edycji.
7.06.2019 r. w Sali Senatu UŁ ul. Narutowicza 68 o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste zakończenie II edycji programu "Zdolny uczeń świetny student", na które serdecznie zapraszamy. W tym dniu swoje osiągnięcia naukowe - prezentacje przedstawi kilkunastu uczniów z liceów województwa łódzkiego.
Rozpoczęliśmy rekrutację na kolejny rok akademicki do Programu „Zdolny uczeń świetny student”. Zgłoszenia przesłało nam już 150 uczniów z 24 szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi oraz województwa łódzkiego. Niebawem powstaną pierwsze programy współpracy uczeń – nauczyciel akademicki, które będą realizowane przez cały rok akademicki na Uniwersytecie Łódzkim.
Jeśli chciałbyś, chciałabyś przekonać się o co chodzi w naszym programie? wyślij do nas formularz zgłoszeniowy. Program z pewnością pomoże Ci rozwinąć swoje pasje, ale przede wszystkim da namiastkę studiowania.
20.06.2018 r. w Sali Senatu UŁ odbyło się zakończenie I edycji programu „Zdolny uczeń świetny student” w spotkaniu udział wzięli min. Pan Rektor UŁ prof. Antoni Różalski, Pan Prorektor ds. studenckich prof. Tomasz Cieślak, Wydziałowi Koordynatorzy, nauczyciele akademiccy, nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych oraz najzdolniejsi licealiści biorący udział w programie.
Tego dnia uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich prac naukowo – badawczych, które realizowali na wydziałach UŁ. Tematyka prac młodzieży była bardzo zróżnicowana od tematów geograficzno-ekonomiczno-historycznych po biologiczno-chemiczne. Uczniowie którzy mieli tego dnia wystąpienie to:
- Monika Pluta (III LO Bełchatowie), realizuje program na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, opiekunem naukowym UŁ jest Pani prof. Aneta Sitek. Temat wystąpienia: „Proporcja palców 2D: 4D jako korelat poziomu agresji u młodzieży”.
- Jarosław Brodecki (Społeczne Gimnazjum nr 1 STO im. Ewarysta Estkowskiego w Łodzi), realizuje program na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska opiekunem naukowym UŁ jest Pani prof. Karolina Bącela-Spychalska. Temat wystąpienia: "Wpływ samców na zachowania rozrodcze samic u gatunku Gammarus varsoviensis Jazdzewski"
- Gabriela Kobusińska, Artur Różycki (uczniowie z Zespołu Szkół Turystyczno-Ekonomiczno-Hotelarskich w Łodzi), realizują program na Wydziale Nauk Geograficznych, opiekunem naukowym UŁjest Pani dr Marzena Makowska-Iskierka. Temat wystąpienia: "Orient-uj się na łódzkie"
- Maksymilian Brzeziński, (II LO w Sieradzu) ) realizuje program na Wydziale Nauk Geograficznych, opiekunem naukowym UŁ jest dr Mariusz Lamprecht. Temat wystąpienia: „Rewitalizacja starego miasta Sieradz”
- Hubert Walczak ( VIII LO w Łodzi) realizuje program na Wydziale Chemii, opiekunem naukowym UŁ jest Pan dr Paweł Krzyczmonik. Temat wystąpienia: „Synteza nanocząstek złota"
- Łukasz Wojtowicz ( Zespół Szkól Zawodowych w Ozorkowie) realizuje program na Wydziale Zarządzania, opiekunem naukowym UŁ jest Pan dr Przemysław Czajor. Temat wystąpienia: „Sektor działalności a jakość wyniku finansowego”
- Michał Polewiak (Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu) realizuje program na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, opiekunem naukowym UŁ jest Pani dr Magdalena Ślebocka. Temat wystąpienia: "Metody optymalizacji podatkowej na przykładzie wybranych krajów Unii Europejskiej”.
- Natalia Stefańczyk i JustynaBorkowska ( I LO w Tomaszowie Mazowieckim) realizuje program na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, opiekunem naukowym UŁ jest dr Sylwia Roszkowska. Temat prezentacji: „Zróżnicowanie stopy zwrotu z wykształcenia w Polsce”.
- Julia Gertner, Julian Rakowski, (XXIX LO w Łodzi) realizujący program na Wydziale Filozoficzno-Historycznym, opiekunem naukowym UŁ jest Pan prof. Przemysław Waingertner. Temat wystąpienia: „Teatr w czasie wojny”.
- Angelika Lisiewska, (I LO w Koluszkach) realizująca program na wydziale Filozoficzno-Historycznym, opiekunem naukowym UŁ jest Pan dr. Piotr Szkutnik. Temat wystąpienia: „PRL we wspomnieniach moich bliskich”.
- Weronika Janik (I LO w Wieluniu) realizująca program na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, opiekunem naukowym UŁ jest Pani dr Paulina Kaźmierska-Grębowska. Temat wystąpienia: "Warsztat pracy neurobiologa – od teorii do praktyki."
Zespół koordynujący Program „Zdolny uczeń świetny student” na czele z Panią Dyrektor Anną Felisiak serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, którzy realizowali program na UŁ w roku akademickim 2017/18, nauczycielom ze szkół. Szczególne podziękowania przekazujemy nauczycielom akademickim UŁ oraz Koordynatorom Wydziałowym, to dzięki Państwa zaangażowaniu oraz pracy program został bardzo pozytywnie odebrany przez uczniów oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.
Fotogaleria wydarzenia----> https://www.flickr.com/photos/promocja_ul/albums/7...
Zakończenie pierwszej edycji programu „Zdolny uczeń świetny student”
W imieniu Pana Rektora dr hab. Tomasza Cieślaka, profesora nadzw. UŁ Prorektora ds. spraw studenckich serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, opiekunów akademickich i koordynatorów wydziałowych na uroczyste zakończenie pierwszej edycji programu „Zdolny uczeń świetny student”, które odbędzie się w dniu 20.06.2018 r. o godz. 11.00 w Sali Senatu Uniwersytetu Łódzkiego ul. Narutowicza 68.
Tak bawili się licealiści z I LO w Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim podczas gry miejskiej "KOD UŁ" pod patronatem Pana Rektora dr hab. Tomasza Cieślaka, profesora nadzw. UŁ Prorektora ds. spraw studenckich.
Fotogaleria wydarzenia----> https://www.flickr.com/photos/promocja_ul/27880622...
Gościem Radia Łódź był uczestnik programu "Zdolny uczeń, świetny student", Michał Polewiak. Razem z nim studio odwiedzili rzecznik Uniwersytetu Łódzkiego, Paweł Śpiechowicz oraz nauczycielka z Wielunia, Edyta Niciejewska.
https://www.radiolodz.pl/posts/42570-michal-polewiak-radio-lodz-nad-warta
Zdolny uczeń - świetny student na Facebooku. Dzieje się tym razem na Wydziale Filozoficzno-Historycznym.
Miło nam poinformować o prowadzonych przez nas działaniach w ramach ogólnouniwersyteckiego programu „Zdolny uczeń – świetny student”. Ideą programu jest stworzenie zespołów badawczych, w skład których wchodzi uczeń, nauczyciel przedmiotowy oraz nauczyciel akademicki UŁ. Zespoły te przygotowują projekt badawczy, którego wyniki na koniec roku akademickiego oceniane są przez władze dziekańskie. W czwartek, 14 grudnia, w Instytucie Historii odbył się dzień otwarty dla uczniów i nauczycieli pod hasłem „Poznaj swojego opiekuna naukowego”. Podczas spotkania każdy z dwanaściorga uczniów został przypisany do swojego mentora. Następnie uczestnicy udali się do BUŁ-y, gdzie zapoznali się z biblioteką i wyrobili karty członkowskie. Na koniec grupa odwiedziła Muzeum Fabryki w Manufakturze i wzięła udział w specjalnie przygotowanym programie zwiedzania wraz z odwiedzeniem tarasu z widokiem na Łódź i Manufakturę nocą. Trzymamy kciuki za owocne badania!
W dniu 23.10.2017 w Rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się pierwsze spotkanie prof. Tomasza Cieślaka, prorektora ds. studenckich z wydziałowymi koordynatorami nowego programu UŁ „Zdolny uczeń – świetny student”. Prorektor wraz z obecnymi: Dr Jarosławem Grabarczykiem - Zastępcą Kanclerza UŁ oraz mgr Anną Felisiak - Dyrektor COSiD wysłuchali opinii i sugestii wydziałowych koordynatorów programu oraz odpowiedzieli na pytania dotyczące realizacji programu oraz pierwszych otrzymanych zgłoszeń uczniów.
Na dzień 23.10.2017 do programu zgłoszonych zostało 109 uczniów z 17 szkół średnich, zlokalizowanych głównie na terenie województwa łódzkiego. Zgłoszenia zostały przekazane do Dziekanów Wydziałów o profilu najbardziej pokrewnym zainteresowaniom licealistów,
a następnie do wydziałowych koordynatorów programu.
Prorektor Tomasz Cieślak podkreślił, że kluczem do nawiązania efektywnej współpracy jest zbudowanie pozytywnej relacji pomiędzy uczniem, nauczycielem a opiekunem akademickim oraz dokładne poznanie oczekiwań i pomysłów ucznia.