Czy filozofia nauczy nas myślenia? Spotkanie wokół książki „Myślenie w edukacji”, Matthew Lipmana

Miejsce wydarzenia: Online

Zapraszamy na inspirujące spotkanie wokół książki „Myślenie w edukacji” Matthew Lipmana, twórcy i popularyzatora metody filozofowania z dziećmi (Philosophy for Children), przekonującego, że „dopóki i nauczyciele nie będą się uczyć filozofii i umieć filozofować, nie ma większych widoków na myślenie w edukacji”.

plakat spotkania

Gościem spotkania będzie:dr Marcin Bogusławski – adiunkt w Katedrze Filozofii Współczesnej. Jego zainteresowania naukowe to filozofia humanistyki ze szczególnym uwzględnieniem tzw. „nowej humanistyki”, posthumanizm, epistemologia historyczna. Dydaktycznie korzysta z metody Warsztatów z Dociekań Filozoficznych czy Lego-Logos. Redaktor naczelny Internetowego Magazynu Filozoficznego Hybris, dla którego wraz z prof. Barbarą Tuchańską zredagował numer pt. Polish Philosophical Revisionists in Marxism finansowany przez MNiSW w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Bloger, publicysta, recenzent. Jego hobby to opera, problematyka prawidłowej emisji głosu, gotowanie, jazda na rowerze.

Spotkanie poprowadzi: Krystian Karcz – nauczyciel etyki, filozofii, wiedzy o społeczeństwie i edukacji dla bezpieczeństwa. Założyciel największego wirtualnego pokoju nauczycielskiego – grupy „Nauczyciele filozofii i etyki" oraz strony Uczę filozofować na portalu Facebook, współautor książki „Filozofuj z dziećmi 2”, popularyzator filozofii, filozofowania oraz nowoczesnych metod nauczania.

Informacje:

Wydarzenie odbędzie się 12 stycznia 2023 r. o godzinie 17.00. 

Transmisja online: https://fb.me/e/3OfNggs9v

Więcej o wydarzeniu: https://fb.me/e/3OfNggs9v

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Online

Data i godziny wydarzenia: 12 stycznia 2023 (czwartek) 17:00 - 00:00

  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB
  • ND