Dzień Planisty

Miejsce wydarzenia: Kopcińskiego 31, Łódź
Czas: 17 kwietnia 2023 (poniedziałek) All day

Zapraszamy na Dzień Planisty. "Planowanie przestrzenne w praktyce".

Miejsce: Collegium Geographicum Wydział Nauk Geograficznych, ul. Kopcińskiego 31 s. 323

Data: 17.04.2023 r.

Dzień Planisty na Uniwersytecie Łódzkim jest inicjatywą Instytutu Zagospodarowania Środowiska i Planowania Przestrzennego Wydziału Nauk Geograficznych i Towarzystwa Urbanistów Polskich. Na spotkanie zapraszamy studentów Wydziału Nauk Geograficznych 17 kwietnia 2023 roku.

Nie ruszać tego

Założeniem spotkania jest pokazanie uczestnikom praktycznej strony pracy planistycznej w jej różnych odsłonach. Dlatego zaprosiliśmy do udziału planistów-praktyków i naukowców z dużym doświadczeniem w zakresie planowania przestrzennego. Celem Dnia Planisty jest zorganizowanie dodatkowej i wartościowej przestrzeni na poszerzanie wiedzy, naukę wychodzącą poza standardy i wymianę doświadczeń między studentami, naukowcami i praktykami pracy planistycznej.
Będą więc 4 godziny warsztatów, podczas których uczestnicy przygotują mikroprojekt z zakresu urbanistyki. Zaraz po nich czeka Was porcja wiedzy teoretycznej, jakiej na zajęciach się nie znajdzie. Podczas czterech wykładów poruszymy kwestie planowania zintegrowanego i regionalnego oraz studium uwarunkowań i audytu krajobrazowego

Harmomogram Dnia planisty

Wykłady w Dniu Planisty będą skierowane do studentów Wydziału Nauk Geograficznych, a wygłoszą je przedstawiciele najważniejszych instytucji związanych z planowaniem przestrzennym oraz pracownicy naukowi:

• Biura Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego,
  • Miejskiej Pracowni Urbanistycznej,
  • Towarzystwa Urbanistów Polskich,
  • Wydziału Zarzadzania UŁ.

Praca warsztatowa jest skierowana do zainteresowanych studentów. Zgłoszenia przyjmuje mgr Karol Drobniewski (do 7 kwietnia 2023 r.):
e-mail: karol.drobniewski@geo.uni.lodz.pl.

Planisty dzień

Dzień Planisty na Teams Live Events – link do wydarzenia on-line

Jeśli serio myślisz o pracy planisty, nie może Cię tego dnia zabraknąć. Dzięki spotkaniu poznasz od podszewki codzienność pracy planistów i związane z nią problemy. Spotkasz praktyków z wieloletnim doświadczeniem i poznasz najistotniejsze aspekty zawodu. Będzie też tort!
Zapraszamy na Dzień Planisty „Planowanie przestrzenne w praktyce”. Do zobaczenia na miejscu!

Miejsce wydarzenia: Kopcińskiego 31, Łódź

Data i godziny wydarzenia: 17 kwietnia 2023 (poniedziałek) All day