Lekcje z wojny na Ukrainie dla Polski

Miejsce wydarzenia: Kopcińskiego 8/12, 90-232 Łódź

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na specjalną debatę z udziałem dra Jacka Bartosiaka poświęconą konsekwencjom wojny na Ukrainie. 24 lutego zmienił współczesną historię Europy. Rosyjska inwazja na Ukrainę w sposób bezpośredni wpłynęła na bezpieczeństwo państw pomostu bałtycko-czarnomorskiego, a w perspektywie długoterminowej na architekturę bezpieczeństwa w wymiarze globalnym.

 

Wraz z wybuchem wojny na Ukrainie wszystko uległo zmianie. Zachodzi potrzeba przeanalizowania wielkiej strategii Rzeczypospolitej, przyjęcia nowej strategii rywalizacji z Rosją i wynikającej z nich obydwu strategii wojskowej dotyczącej wojny z Rosją oraz opracowania koncepcji operacyjnej dla przyszłego wojska Rzeczypospolitej

Jacek Bartosiak.


Dr Jacek Bartosiak - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat, ekspert do spraw geopolityki i geostrategii, założyciel think tanku Strategy&Future, dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie.


Wydarzenie odbędzie się 4 listopada 2022 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 8/12 w Łodzi, w sali 2.20 (aula czerwona), o godzinie 11:00. 


Udział w debacie jest bezpłatny. Wydarzenie transmitowane będzie na kanale YouTube Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Łodzi. 
Współorganizatorem debaty jest wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński i Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a.

Plakat spotkania z drem Jackiem Bartosiakiem, na zdjęciu de Jacek Bartosiak, w tle mapa Ukrainy i działo przeciwlotnicze z załogą.  
 

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Kopcińskiego 8/12, 90-232 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 04 listopada 2022 (piątek) 11:00 - 14:00

Dane kontaktowe

  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB
  • ND