Musica Privata w Bibliotece UŁ

Miejsce wydarzenia: Jana Matejki 32/38, 90-237 Łódź

Biblioteka UŁ 9 listopada stanie się miejscem działań awangardowych. Wszystko za sprawą koncertu/performance'u "Musica Privata w Bibliotece UŁ", za który odpowiadają artyści związani z kultowym łódzkim festiwalem. Początek o 18:00.

Musica Privata grafika do wydarzenia

Koncert/Performance "Musica Privata w Bibliotece UŁ" to wydarzenie, za którym stoją artyści związani z kultowym łódzkim festiwalem.

9 listopada zabiorą Was w podróż po bibliotece. Zobaczycie (i usłyszycie!) prawie niezmieniony katalog kartkowy. Odwiedzicie sekcję muzykaliów, z tysiącami płyt winylowych, starymi nutami, urządzeniami do odsłuchu, a przede wszystkim - z małą salą recitalową z fortepianem. Czytelnia historyczna po raz pierwszy stanie się miejscem koncertowym, ale nie straci przez to swojej podstawowej funkcji.

Wszyscy artyści związani są z Uniwersytetem Łódzkim – koncert/performance został przez nich skomponowany tak, aby przypomnieć to, co stare, i wejść w to, co nowe.

PLAN KONCERTU/ PERFORMANCE

18.10­–18.50 – Katalog kartkowy (parter)

Koncert na katalog kartkowy, live electronics i saksofon (Aleksandra Chciuk, Maciej Ożóg, Paweł Sokołowski, Michał Rupniewski)

19.15–21.30 – Czytelnia historyczna, Muzykalia, przestrzenie pomiędzy (różne piętra)

Performatywne działania dźwiękowe. Publiczność może swobodnie poruszać się pomiędzy Czytelnią a Muzykaliami, działania mają charakter „otwarty”, każdy może słuchać czego chce i ile czasu chce.

Maciej Ożóg, Czytelnia Historyczna – live electronics. Kompozycja otwarta, dźwiękowa interpretacja idei biblioteki.

Aleksandra Chciuk, Paweł Sokołowski, Michał Rupniewski – skrzypce, fortepian, saksofon, gramofony. Dźwiękowe zagospodarowanie Muzykaliów i przestrzeni korytarzy.

21.30–22.00 – Czytelnia historyczna

Gra wspólna. Powrót pozostałych artystów i publiczności do Czytelni, pozostali artyści powoli włączają się w kompozycję otwartą Macieja Ożoga, zakończenie/wyciszenie.

WSTĘP WOLNY

Link do wydarzenia na FB

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Jana Matejki 32/38, 90-237 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 09 listopada 2022 (środa) 18:00 - 22:00

Dane kontaktowe

  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB
  • ND