(webinar) Różne odmiany dramy, czyli nauka przez wejście w cudzą skórę

Szkolenie dla Nauczycieli Akademickich w ramach realizacji oferty Uniwersytetu Łódzkiego (umowa nr MEiN/2022/DIR/2864) w ramach projektu pn. „Doskonałość dydaktyczna uczelni” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój POWR.03.04.00-00-P023/21.

Drama, czyli metoda polegająca na odgrywaniu ról w celu rozwiązywania problemu jest jedną z bardziej angażujących, a przez to wpływających na skuteczność nauki metod dydaktycznych. Ma ona także walor rozrywki i jest możliwa do zastosowania na wielu kierunkach studiów. Celem webinaru jest prezentacja istoty tej metody ekspresji i impresji, a także wachlarza jej odmian. Zastanowimy się wspólnie, w jaki sposób można wykorzystać dramę do rozwijania myślenia krytycznego, lepszego rozumienia rzeczywistości i podnoszenia atrakcyjności zajęć dydaktycznych.

Uwaga! Webinar stanowi wycinek ze szkolenia “Skuteczne metody i narzędzia dydaktyczne. Metody ekspresji i impresji”.

Forma szkolenia

online - MS Teams

Zapisy od 29 maja

zakończone - warunkiem otrzymania linku do webinaru jest odesłanie w terminie do 19 czerwca wypełnionych dokumentów w formie papierowej