„Wykłady Mistrzów" - spotkania z wybitnymi osobistościami świata nauki

W imieniu Arcybiskupa Grzegorza Rysia zapraszamy na cykl wykładów i debat z udziałem wybitnych osobistości świata nauki. „Wykłady Mistrzów” planowane są dwa razy do roku (na jesieni i na wiosnę) w dużej auli Wyższego Seminarium Duchownego (ul. św. Stanisława 14). Cykl otworzy już 19 listopada (o godz. 19.00) ks. prof. Tomasz Halik z Pragi, wykładem pt. „Synodalność – Nowa Reformacja?”. Wstęp wolny.

Poniżej treść zaproszenia od Arcybiskupa:

Szanowni Państwo,

proszę mi pozwolić podzielić się ze sobą marzeniem, które  jak ufam  ma wszelkie prawo znaleźć u wielu osób twórczy rezonans. Jest to marzenie o cyklicznym spotkaniu jak najszerzej pojętego świata akademickiego naszego miasta. Chciałbym zaproponować cykl wykładów i debat, w których Wszyscy (studenci, doktoranci, uczeni) dalibyśmy się poprowadzić w refleksji prawdziwym Mistrzom z możliwie różnych dyscyplin nauki.

Spotkania te („Wykłady Mistrzów”) będą się odbywać dwa razy do roku (na jesieni i na wiosnę) w dużej auli Wyższego Seminarium Duchownego. Ów cykl otworzy - już w sobotę, 19 listopada (o godz. 19.00) - Ks. Prof. Tomasz Halik z Pragi, wykładem pt. „Synodalność  Nowa Reformacja?” Kolejny wykład (zapewne w marcu) wygłosi Prof. Krzysztof Meissner, jeden z najwybitniejszych w świecie fizyków teoretyków. Po wakacjach – mam nadzieję  uda się nam zaprosić prof. Normana Davisa, wyśmienitego historyka i znawcę (także polskich) dziejów. Itd. Itp.; podaję te nazwiska głównie dla ukazania powagi i poziomu refleksji, dla której możemy się spotkać.

Serdecznie zapraszam  zarówno na pierwszy „Wykład Mistrza” (ks. Halika), jak i na wszystkie kolejne. Liczę na obecność i pozostaję otwarty na każdą inicjatywę i współpracę w ramach proponowanego.

Z wyrazami szacunku

abp Grzegorz Ryś
Metropolita Łódzki

plakat dotyczący wydarzenia z tytułem i datą oraz zdjęciem ks. Halika
Materiał: Archidiecezja Łódzka

Szczegóły wydarzenia

Data i godziny wydarzenia: 19 listopada 2022 (sobota) 19:00 - 21:00

  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB
  • ND