10-lecie Wydziału Chemii UŁ

Godzina rozpocz─Öcia:

Tamka 12

91-403 Łódź

Wszyscy zainteresowani ÔÇô pracownicy, absolwenci i studenci ÔÇô mog─ů wzi─ů─ç udzia┼é w wyj─ůtkowych obchodach 10-lecia, kt├│re odb─Öd─ů si─Ö 14 pa┼║dziernika 2017 r. o godz. 11.00 na Wydziale Chemii.

Nasz─ů uczelni─Ö utworzono ju┼╝ w 1945 roku. Wydzia┼é Chemii z perspektywy czasu jest m┼éodym jubilatem. Jednak nauki chemiczne obecne by┼éy na naszej uczelni od pocz─ůtku jej powstania.

logo_chemia_ul_h_pl_rgb_apla

W ramach utworzonego w 1945 roku Wydzia┼éu Matematyczno-Przyrodniczego powsta┼éy cztery zak┼éady zajmuj─ůce si─Ö stricte chemi─ů oraz zak┼éad biochemii. Post─Öpuj─ůcy z up┼éywem czasu rozw├│j uczelni wymusza┼é zmiany strukturalne, kt├│re ┼é─ůczy┼éy potem kolejno nauki chemiczne z Wydzia┼éem Matematyki, Fizyki i Chemii oraz z Wydzia┼éem Fizyki i Chemii. Utworzony 1 pa┼║dziernika 2007 roku Wydzia┼é Chemii Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego jest zatem spadkobierc─ů dzia┼éa┼ä zapocz─ůtkowanych wiele lat wcze┼Ťniej.

Podczas obchodów będzie można wysłuchać wykładu prof. Bogusława Kryczki "Krótka historia Wydziału Chemii", wspomnień absolwentów Wydziału Chemii (prof. Zbigniewa Galusa, prof. Marii Turowskiej) oraz "Wykładu o Łodzi"- senatora Ryszarda Bonisławskiego.

Absolwenci, uczestnicz─ůcy w Zje┼║dzie z okazji 10-lecia Wydzia┼éu Chemii U┼ü b─Öd─ů mogli wzi─ů─ç udzia┼é w wycieczce do dawnego budynku Wydzia┼éu Chemii U┼ü przy ul. Narutowicza, 68 oraz spotkaniu kole┼╝e┼äskim po┼é─ůczonym z obiadem.

Więcej szczegółów: http://www.chemia.uni.lodz.pl/jubileusz.html