7. Noc Biologów na WBiOŚ UŁ

Godzina rozpocz─Öcia:

Mikrosuperbohaterowie, smog i witamina C

Noc Biologów na UŁ 2017 - YouTubeNoc Biologów na UŁ 2017 - YouTube

W tym roku Nocy Biolog├│w przy┼Ťwieca has┼éo ÔÇ×Biologia dla zdrowia", st─ůd propozycje Wydzia┼éu zwi─ůzane s─ů z aspektami pro-zdrowotnymi i medycznymi. To b─Ödzie wiecz├│r wype┼éniony pokazami, warsztatami eksperymentalnymi oraz wyk┼éadami popularno-naukowymi. Nie zabraknie tak┼╝e quiz├│w, zagadek i gier.

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zapraszamy do wzi─Öcia udzia┼éu w spektaklu teatralno-muzycznym. B─Ödzie to wspania┼éa okazja, aby dowiedzie─ç si─Ö "Dlaczego smog jest gro┼║ny jak smok?". B─Ödzie tak┼╝e mo┼╝na pozna─ç niezwyk┼ée w┼éa┼Ťciwo┼Ťci wody i pobawi─ç si─Ö z zabawnymi skacz─ůcymi kuleczkami.

Co tak naprawd─Ö znajduje si─Ö w napojach, kt├│re na co dzie┼ä wypijamy? Czy cukier jest zdrowy? Czy dobrze robimy okresie jesienno-zimowym suplementuj─ůc si─Ö witamin─ů C? Na te pytanie odpowiedz─ů biolodzy z Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego. B─Öd─ů r├│wnie┼╝ wyj─ůtkowe warsztaty, podczas kt├│rych uczestnicy poznaj─ů mikrosuperbohater├│w!

Domowe

spa i chmura relaksuj─ůcych zapach├│w, czyli zaj─Öcia o olejkach

eterycznych. B─Öd─ů te┼╝ naturalne kosmetyki - ma┼Ťci, kremy, od┼╝ywki,

pralinki do k─ůpieli oraz wyk┼éad o zastosowaniach produkt├│w pszczelich w

medycynie.

A gdyby wzbogaci─ç swoj─ů diet─Ö w kie┼éki? To niezwykle

bogate ┼║r├│d┼éo cennych sk┼éadnik├│wÔÇŽ Podczas Nocy Biolog├│w nauczymy

wszystkich jak je wyhodowa─ç w warunkach domowych. B─Ödzie te┼╝ Pi─Ö─çdziesi─ůt twarzyÔÇŽ Drobnoustroj├│w!

Kolejna propozycja to ┼Üwiate┼éko w mroku ÔÇô spacer po g┼é─Öbinach ocean├│w, na dnie kt├│rych mo┼╝na spotka─ç niezwyk┼ée ┼Ťwiec─ůce mikroorganizmy.

Ca┼éy program Nocy Biolog├│w organizowanej na Uniwersytecie ┼ü├│dzkim mo┼╝na prze┼Ťledzi─ç na stronie: http://www.nocbiologow.pl/

Wst─Öp na wi─Ökszo┼Ť─ç atrakcji jest wolny, ale na niekt├│re wydarzenia wymagana jest wcze┼Ťniejsza rejestracja.

Uniwersytet ┼ü├│dzki to najwi─Öksza uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misj─ů jest kszta┼écenie wysokiej klasy naukowc├│w i specjalist├│w w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ┼Ťcis┼éych. Wsp├│┼épracuje z biznesem, zar├│wno na poziomie kadrowym, zapewniaj─ůc wykwalifikowanych pracownik├│w, jak i naukowym, oferuj─ůc swoje know-how przedsi─Öbiorstwom z r├│┼╝nych ga┼é─Özi gospodarki. Uniwersytet ┼ü├│dzki jest uczelni─ů otwart─ů na ┼Ťwiat ÔÇô wci─ů┼╝ ro┼Ťnie liczba studiuj─ůcych tutaj obcokrajowc├│w, a polscy studenci poznaj─ů Europ─Ö, Azj─Ö, czy wyje┼╝d┼╝aj─ů za Ocean. Uniwersytet jest cz─Ö┼Ťci─ů ┼üodzi, dzia┼éa wsp├│lnie z ┼éodzianami i dla ┼éodzian, anga┼╝uj─ůc si─Ö w wiele projekt├│w spo┼éeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Redakcja: Centrum Promocji UŁ