ÔÇ×Czy staro┼Ť─ç ma przysz┼éo┼Ť─ç?ÔÇŁ ÔÇô wyk┼éad dzieka┼äski profesora Piotra B┼é─Ödowskiego

GRUDNIA / 2019

Godzina rozpocz─Öcia:

13:00

W imieniu dr hab. Rafa┼éa Matery, prof. U┼ü, Dziekana Wydzia┼éu Ekonomiczno-Socjologicznego U┼ü, serdecznie zapraszamy na wyk┼éad prof. dr hab. Piotra B┼é─Ödowskiego, polskiego ekonomisty i gerontologa. Wyk┼éad pt. ÔÇ×Czy staro┼Ť─ç ma przysz┼éo┼Ť─ç?ÔÇŁ odb─Ödzie si─Ö w dniu 3 grudnia 2019 r. o godz. 13:00 w auli C140 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym U┼ü (ul. POW 3/5, ┼ü├│d┼║).

Prof. Piotr B┼é─Ödowski to d┼éugoletni przewodnicz─ůcy Zarz─ůdu G┼é├│wnego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, a obecnie przewodnicz─ůcy Komisji Rewizyjnej PTG (od 2017); cz┼éonek zespo┼éu ekspert├│w Rzecznika Praw Obywatelskich ds. os├│b starszych; cz┼éonek Rady Polityki Senioralnej przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Spo┼éecznej (od 2012 r.); cz┼éonek Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Spo┼éecznej PAN (nieprzerwanie od 2008 r.).

Zainteresowania badawcze Profesora obejmuj─ů takie zagadnienia jak: zabezpieczenie spo┼éeczne, gerontologia, lokalna polityka spo┼éeczna, polityka spo┼éeczna w UE. Jest on autorem licznych publikacji z zakresu polityki spo┼éecznej wobec ludzi starszych oraz ekonomicznych aspekt├│w procesu starzenia si─Ö ludno┼Ťci.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Zach─Öcamy tak┼╝e do zapoznania si─Ö z publikacj─ů Profesora, zwi─ůzan─ů z tematyk─ů wyk┼éadu.