Europa i chrze┼Ťcija┼ästwo ÔÇô Wyk┼éad Rektorski

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. Kopcińskiego 8/12

90-033 Łódź

Arcybiskup Grzegorz Ry┼Ť b─Ödzie autorem 24. Wyk┼éadu Rektorskiego w Uniwersytecie ┼ü├│dzkim ÔÇô ÔÇ×To┼╝samo┼Ť─ç Europy a chrze┼Ťcija┼ästwoÔÇŁ. Metropolita ┼é├│dzki wyg┼éosi wyk┼éad na Wydziale Prawa i Administracji U┼ü, 22 lutego, o godzinie 10:00 (Aula Niebieska).

Arcybiskup Grzegorz Ry┼Ť pochodzi z Krakowa. Metropolit─ů ┼é├│dzkim jest od listopada 2017 roku. W latach 2007-2011 by┼é rektorem Wy┼╝szego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, a w latach 2011-2017 biskupem pomocniczym krakowskim. Misj─Ö w ┼üodzi obj─ů┼é w arcybiskupie Marku J─Ödraszewskim, kt├│ry w pa┼║dzierniku 2017 roku zosta┼é metropolit─ů krakowskim.

Wyk┼éady Rektorskie w Uniwersytecie ┼ü├│dzkim rozpocz─Öto w 2010 roku. Nawi─ůzuj─ů one do podobnych inicjatyw ┼Ťrodowisk akademickich na ┼Ťwiecie. Autorami s─ů wybitne postaci ┼╝ycia naukowego, kulturalnego i religijnego. Tre┼Ť─ç wyk┼éad├│w jest interdyscyplinarna i dotyczy zagadnie┼ä zwi─ůzanych z cz┼éowiekiem, filozofi─ů, histori─ů ┼Ťwiata czy wsp├│┼éczesnych jego problem├│w.