Girls in ICT

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. Kopcińskiego 8/12

90-033 Łódź

Program Girls In ICT Day to globalna inicjatywa Mi─Ödzynarodowego Zwi─ůzku Telekomunikacyjnego (ITU) ÔÇô agendy ONZ odpowiedzialnej m.in. za funkcjonowanie Internetu. Girls In ICT Day organizowany jest od 2017 r. w ponad 170 krajach. W tym roku program zawita tak┼╝e do Polski. Uniwersytet ┼ü├│dzki, jako pierwszy w kraju zdecydowa┼é si─Ö skorzysta─ç tak┼╝e z tej mo┼╝liwo┼Ťci promowania nauk ┼Ťcis┼éych w┼Ťr├│d dziewcz─ůt i m┼éodych kobiet. Zapraszamy na Wydzia┼é Prawa i Administracji Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego na spotkanie dotycz─ůce bezpiecze┼ästwa w Internecie. Spotkanie b─Ödzie okazj─ů do wsp├│lnego zastanowienia si─Ö nad tym, jak skutecznie chroni─ç si─Ö przed zagro┼╝eniami czyhaj─ůcymi w cyberprzestrzeni.

Program spotkania:

9:30ÔÇô9:40 powitanie uczestnik├│w
9:40ÔÇô12:15 ÔÇ×Jak by─ç bezpiecznym w sieciÔÇŁ ÔÇô wyst─ůpienia go┼Ťci z mo┼╝liwo┼Ťci─ů zadawania pyta┼ä przez uczni├│w.
Go┼Ťcie: kom. Micha┼é Brykowski KWP w ┼üodzi, Sylwia Karolak-Marcinkowska, Urz─ůd Marsza┼ékowski.

12.30 - 14.30 - Warsztaty z programowania dla dziewczynek w wieku 13 - 15 lat "Zagrajmy na bananach"; (Grupa 30 dziewczynek); Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej