Girls in ICT

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. Kopcińskiego 8/12

90-033 Łódź

Program Girls In ICT Day to globalna inicjatywa Mi─Ödzynarodowego Zwi─ůzku Telekomunikacyjnego (ITU) ÔÇô agendy ONZ odpowiedzialnej m.in. za funkcjonowanie Internetu. Girls In ICT Day organizowany jest od 2017 r. w ponad 170 krajach. W tym roku program zawita tak┼╝e do Polski. Uniwersytet ┼ü├│dzki, jako pierwszy w kraju zdecydowa┼é si─Ö skorzysta─ç tak┼╝e z tej mo┼╝liwo┼Ťci promowania nauk ┼Ťcis┼éych w┼Ťr├│d dziewcz─ůt i m┼éodych kobiet. Zapraszamy na Wydzia┼é Prawa i Administracji Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego na spotkanie dotycz─ůce bezpiecze┼ästwa w Internecie. Spotkanie b─Ödzie okazj─ů do wsp├│lnego zastanowienia si─Ö nad tym, jak skutecznie chroni─ç si─Ö przed zagro┼╝eniami czyhaj─ůcymi w cyberprzestrzeni.

Program spotkania:

9:30 - 9:40 powitanie uczestnik├│w
9:40 - 12:15 "Jak by─ç bezpiecznym w sieci" - wyst─ůpienia go┼Ťci z mo┼╝liwo┼Ťci─ů zadawania pyta┼ä przez dzieci
Anna Borkowska, NASK; Sylwia Karolak-Marcinkowska, Urz─ůd Marsza┼ékowski; kom. Micha┼é Brykowski KWP w ┼üodzi; dr Joanna Kulesza, WPiA U┼ü

11:55 - 12:15 podsumowanie spotkania

12.30 - 14.30 - Warsztaty z programowania dla dziewczynek w wieku 13 - 15 lat "Gra na owocach"; (Grupa 30 dziewczynek); Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej