I KONGRES NAUCZYCIELI FIZYKI

Godzina rozpocz─Öcia:

Pomorska 149/153

Łódź

Celem Kongresu jest integracja ┼Ťrodowiska naukowego oraz ┼Ťrodowiska nauczycieli fizyki dla wymiany do┼Ťwiadcze┼ä i podejmowania dzia┼éa┼ä zmierzaj─ůcych do podnoszenia jako┼Ťci i uzyskiwania wysokiej skuteczno┼Ťci nauczania fizyki na wszystkich poziomach edukacji, inicjowanie i pog┼é─Öbienie wsp├│┼épracy ┼Ťrodowiska nauczycieli fizyki oraz ┼Ťrodowisk naukowych, instytucji i podmiot├│w, kt├│re maj─ů lub mog─ů mie─ç, bezpo┼Ťredni lub po┼Ťredni wp┼éyw na osi─ůganie tego celu.

Uczestnictwo w Kongresie umożliwi m.in. uzyskanie informacji od przedstawicieli MEN, MNiSzW i CKE o wprowadzanych i planowanych zmianach w edukacji (w tym m.in. kształcenia, doskonalenia i awansu zawodowego nauczycieli fizyki).

Sesje plenarne i dyskusje panelowe b─Öd─ů dotyczy─ç najwa┼╝niejszych praktycznych zagadnie┼ä decyduj─ůcych o mo┼╝liwo┼Ťci osi─ůgania oczekiwanych efekt├│w nauczania fizyki. Umo┼╝liwi─ů przeanalizowanie wyzwa┼ä, jakie staj─ů przed nauczycielami fizyki wobec dokonuj─ůcych si─Ö przemian.

Warsztaty i dyskusje w zespo┼éach tematycznych b─Öd─ů prowadzone przez znanych fizyk├│w, dydaktyk├│w fizyki, psycholog├│w i pedagog├│w ze wszystkich o┼Ťrodk├│w akademickich kszta┼éc─ůcych nauczycieli fizyki oraz przez do┼Ťwiadczonych nauczycieli praktyk├│w, w tym tak┼╝e mistrz├│w Science on Stage oraz cz┼éonk├│w Klubu Prezenter├│w Fizyki. Zaj─Öcia te pozwol─ů na poznawanie, dyskutowanie i wsp├│┼étworzenie praktycznych rozwi─ůza┼ä, mo┼╝liwych i koniecznych do wprowadzania do nauczania i uczenia si─Ö fizyki przez uczni├│w. Od starych, ale sprawdzonych i tw├│rczo zmodyfikowanych, rozwi─ůza┼ä do rozwi─ůza┼ä wykorzystuj─ůcych najnowsze osi─ůgni─Öcia technologiczne (w tym tak┼╝e powszechnie dost─Öpne smartfony).

Obradom I Kongresu Nauczycieli Fizyki towarzyszy─ç b─Ödzie XXIII Jesienna Szko┼éa ÔÇ×Problemy Dydaktyki FizykiÔÇŁ, b─Öd─ůca kontynuacj─ů jesiennych szk├│┼é organizowanych przez Zak┼éad Nauczania Fizyki Instytutu Fizyki Do┼Ťwiadczalnej oraz Centrum Edukacji Nauczycielskiej Uniwersytetu Wroc┼éawskiego. Tegoroczne spotkanie dydaktyk├│w fizyki z o┼Ťrodk├│w naukowych w Polsce po┼Ťwi─Öcone b─Ödzie standardom kszta┼écenia i systemowi doskonalenia nauczycieli fizyki oraz prezentacji bada┼ä prowadzonych w dydaktyce fizyki.