Kolejne spotkanie Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. Kopcińskiego 8/12

90-033 Łódź

Przed nami trzecie spotkanie U┼üDD ÔÇô serdecznie zapraszamy ju┼╝ w niedziel─Ö 16 lutego na Wydzia┼é Prawa i Administracji Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego (ul. Kopci┼äskiego 8/12), w godz. 11:00ÔÇô12:00. R├│wnolegle do wyk┼éadu dla dzieci b─Ödzie prowadzony wyk┼éad dla opiekun├│w. Zapisy ju┼╝ ruszy┼éy i trwaj─ů do 14 lutego poprzez stron─Ö dzieci.uni.lodz.pl.

Dzieci w wieku 7ÔÇô12 lat zapraszamy na wyk┼éad ÔÇ×Kot pana Corbusiera. Nowoczesna architektura i zwierz─ÖtaÔÇŁ, kt├│ry przeprowadzi dr in┼╝. B┼éa┼╝ej Ciarkowski z Wydzia┼éu Filozoficzno-Historycznego U┼ü.

Opis: Frank Lloyd Wright zaprojektowa┼é kiedy┼Ť bud─Ö dla psa. Le Corbusier ch─Ötnie fotografowa┼é si─Ö ze swoim psem lub kotem i podkre┼Ťla┼é, ┼╝e zwierz─Öta s─ů uczciwe i niewinne. Wielcy tw├│rcy nowoczesnej architektury ch─Ötnie si─Ögali do inspiracji ze ┼Ťwiata natury, uwa┼╝aj─ůc, ┼╝e nowe budynki powinny powstawa─ç w jej poszanowaniu.

Jak wygl─ůda ┼╝ycie zwierz─ůt we wsp├│┼éczesnej architekturze? Co widzi wr├│bel przelatuj─ůcy obok szklanej fasady wie┼╝owca? Czy kot Le Corbusiera cieszy┼é si─Ö, ┼╝e jego pan zaprojektowa┼é taras na dachu?

Podczas wyk┼éadu pt. ÔÇ×Kot pana Corbusiera. Nowoczesna architektura i zwierz─ÖtaÔÇŁ postaramy si─Ö wsp├│lnie spojrze─ç na nowoczesne budowle z innej perspektywy ÔÇô oczami zwierz─ůt.

Dla opiekun├│w przygotowali┼Ťmy zaj─Öcia "Pi─Öknie to zrobi┼ée┼Ť, ale..." ÔÇô komunikacja w wychowaniu, czyli jak dziecko chwali─ç, jak gani─ç, jak instruowa─ç i motywowa─ç do wysi┼éku. Prowadz─ůca: dr Wanda Baranowska z Wydzia┼éu Nauk o Wychowaniu.

Opis: J─Özyk, komunikacja to naczelne narz─Ödzia budowania relacji opartych na mi┼éo┼Ťci i wzajemnym szacunku. Zdarza si─Ö, ┼╝e rodzice m├│wi─ů "o jedno s┼éowo za du┼╝o lub za ma┼éo", zdarza si─Ö tak┼╝e, ┼╝e nie s┼éuchaj─ů wypowiedzi dziecka uwa┼╝nie, komplikuj─ůc proces kszta┼étowania jego wiary we w┼éasne si┼éy. Dba┼éo┼Ť─ç o komunikacj─Ö w wychowaniu daje dziecku narz─Ödzie do budowania dobrych relacji przez ca┼ée ┼╝ycie.

Wyk┼éad przybli┼╝y og├│lne zasady komunikacji rodzic├│w z dzieckiem w procesie wychowania. Zdemaskuje typowo, nieintencjonalnie pope┼éniane b┼é─Ödy, skupi si─Ö na podstawach budowania przez rodzic├│w wypowiedzi wspieraj─ůcych rozw├│j dziecka.

- - - - - - - -

Uniwersytet ┼ü├│dzki dla Dzieci to projekt edukacyjny dla Dzieci w wieku 7ÔÇô12 lat, kt├│rego celem jest popularyzacja w┼Ťr├│d najm┼éodszych wiedzy z zakresu nauk humanistycznych, ekonomicznych, spo┼éecznych, ┼Ťcis┼éych i przyrodniczych. Program obejmuje tak┼╝e serie spotka┼ä skierowanych do rodzic├│w z zakresu wychowania i kszta┼étowania postaw u najm┼éodszych.

Zaj─Öcia prowadzone s─ů przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego i Studenckie Ko┼éa Naukowe oraz przedstawicieli instytucji, kt├│re s─ů Partnerami Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego dla Dzieci. Przez 9 lat razem z ULKIEM przeprowadzili┼Ťmy ponad 700 warsztat├│w i wyk┼éad├│w dla ma┼éych student├│w U┼üDD i ich opiekun├│w.

Rok pe┼éen zmian: ULEK wyruszy┼é w dalek─ů podr├│┼╝. Poszukuje nowych sposob├│w na odkrywanie ┼Ťwiata i cho─ç nie wie, jak d┼éugo mu to zajmie ÔÇô obieca┼é, ┼╝e wr├│ci do nas z g┼éow─ů pe┼én─ů pomys┼é├│w, kt├│rymi ch─Ötnie si─Ö podzieli.

Zmieniamy się dla Was. Za nami 9 wspaniałych lat pełnych naukowych przygód. To naturalna kolej rzeczy, że przyszedł czas na szukanie usprawnień. Chcemy się rozwijać, sięgać dalej.

W tym roku robimy wi─Öc kr├│tk─ů przerw─Ö i b─Ödziemy z zespo┼éem ekspert├│w intensywnie dzia┼éa─ç nad nowymi rozwi─ůzaniami, pomys┼éami na zaj─Öcia i systemem rekrutacyjnym. To wymaga czasu. A wszystko po to, ┼╝eby┼Ťmy wkr├│tce mogli spotka─ç si─Ö z ULKIEM w nowej, od┼Ťwie┼╝onej formule. Na pewno Wam si─Ö spodoba.

Pozosta┼ämy w kontakcie ÔÇô zagl─ůdajcie na nasz─ů stron─Ö internetow─ů. To tutaj b─Ödziemy Was informowa─ç o aktualno┼Ťciach, a tak┼╝e o ciekawych wydarzeniach dla najm┼éodszych, kt├│re mamy nadziej─Ö pojawi─ů si─Ö w trakcie tej przerwy. Powiadomimy Was tak┼╝e, gdy ULEK wr├│ci got├│w na now─ů przygod─Ö z U┼üDD.

P.S. Ale, ale... nie chcemy się z Wami rozstawać. Zapraszamy Was w tym roku akademickim na wykłady!

49098826381_e63b00a24f_k