Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich na UŁ

PA┼╣DZIERNIKA / 2019

Godzina rozpocz─Öcia:

13:00

B─Ödzie ona okazj─ů do przedyskutowania w ┼Ťwietle Ustawy 2.0 licznych i wa┼╝nych problem├│w zwi─ůzanych z prac─ů naukow─ů i dydaktyczn─ů, kwestii finansowych i prawnych.

W spotkaniu wezm─ů udzia┼é dziekani i prodziekani z wydzia┼é├│w przyrodniczych z ca┼éej Polski. Prelegentami b─Öd─ů m.in.: prof. B┼éa┼╝ej Skocze┼ä ÔÇô przewodnicz─ůcy Komisji Ewaluacji Nauki, prof. Grzegorz W─Ögrzyn ÔÇô przewodnicz─ůcy Rady Doskona┼éo┼Ťci Naukowej, prof. Andrzej Jajszczyk ÔÇô cz┼éonek Rady Naukowej Europejskiej Rady ds. Bada┼ä Naukowych, Agnieszka Stefaniak-Hrycko ÔÇô wicedyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, a tak┼╝e przedstawiciele Krajowego i Regionalnego Punktu Kontaktowego ÔÇô Horyzont 2020.

Konferencja odbywa się cyklicznie dwa razy do roku. W czerwcu miała miejsce w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ był już jej organizatorem 6 lat temu, w dniach 24-25 października 2013 r.