Kongres Biogospodarki

Godzina rozpocz─Öcia:

Kilińskiego 145

Łódź

Jak skutecznie walczy─ç ze smogiem? Uniwersytet ┼ü├│dzki z my┼Ťl─ů o czystym powietrzu podczas Mi─Ödzynarodowego Kongresu Biogospodarki ┼ü├│d┼║ 2018

Przyczyn─ů zanieczyszcze┼ä powietrza w du┼╝ych aglomeracjach miejskich jest m.in. niekorzystne po┼éo┼╝enie miasta, du┼╝a liczba dni bezwietrznych oraz zabudowa kana┼é├│w przewietrzania miasta. Problemem jest te┼╝ niedostateczna informacja na temat stanu zanieczyszczenia powietrza i sposob├│w jego eliminacji. Uniwersytet ┼ü├│dzki ma zaszczyt organizowa─ç dyskusj─Ö na ten temat podczas tegorocznego Kongresu Biogospodarki. Forum Antysmogowe podczas Kongresu Biogospodarki b─Ödzie miejscem wymiany wiedzy i do┼Ťwiadcze┼ä o sposobach kompleksowej walki ze smogiem i przeciwdzia┼éania powstawaniu zagro┼╝e┼ä z nim zwi─ůzanych.

W┼Ťr├│d panelist├│w znale┼║li si─Ö m.in. prof. Joanna Wibig z Katedry Meteorologii i Klimatologii U┼ü, Wiktor Warcha┼éowski ÔÇô Prezes Zarz─ůdu i wsp├│┼éza┼éo┼╝yciel w Airly ÔÇô start-upu, kt├│ry buduje sie─ç sensor├│w powietrza dla miast i gmin, dzi─Öki kt├│remu mo┼╝liwe jest monitorowanie stanu powietrza w czasie rzeczywistym za pomoc─ů mapy online, prof. Wojciech Hanke z Instytutu Medycyny Pracy imienia prof. dra med. Jerzego Nofera czy Rafa┼é Czy┼╝ewski ÔÇô Prezes Zarz─ůdu GreenWay Polska. Moderatorem dyskusji b─Ödzie Jakub Klimkiewicz ÔÇô Wiceprezes Zespo┼éu Doradc├│w Gospodarczych TOR.

Uczestnictwo w całym wydarzeniu jest bezpłatne. Międzynarodowy Kongres Biogospodarki odbędzie się w hotelu Ambasador Premium, ul. Kilińskiego 145.

Pełny program Forum oraz rejestracja na www.bioeconomy.lodzkie.pl.