Les BonnesÔÇŐÔÇöÔÇŐwyk┼éadowcy i studenci U┼ü na deskach Teatru Nowego

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. Wi─Öckowskiego 15

Łódź

22 czerwca na deski Teatru Nowego b─Öd─ů go┼Ťci─ç trup─Ö teatraln─ů ÔÇťScaramoucheÔÇŁ, dzia┼éaj─ůc─ů przy Instytucie Romanistyki U┼ü. Prof. Tomasz Kaczmarek i dr Sebastian Zacharow wyre┼╝yserowali spektakl Les Bonnes Pokoj├│wki z udzia┼éem student├│w. Sztuka powsta┼éa w oparciu o dramat Jeana Geneta.

les bonnes

Sztuka koncentruje si─Ö wok├│┼é problemu to┼╝samo┼Ťci cz┼éowieka oraz trudno┼Ťci, jakie staj─ů na drodze do bycia sob─ů. Dwie siostry, pokoj├│wki, Claire i Solange, pod nieobecno┼Ť─ç Pani, niezdolne do samodzielnego funkcjonowania, na┼Ťladuj─ů uk┼éady, w kt├│rych tkwi─ů na co dzie┼ä. Tocz─ůce si─Ö mi─Ödzy bohaterkami dialogi wyra┼╝aj─ů uczucia, jakie budzi w nich PaniÔÇŐÔÇöÔÇŐnienawi┼Ť─ç po┼é─ůczona z fascynacj─ů. Pod nieobecno┼Ť─ç Pani, Claire i Solange, inscenizuj─ů gr─Ö w pani─ů i pokoj├│wki, ┼╝eby odreagowa─ç zaznane od Pani w rzeczywisto┼Ťci upokorzenia.

Re┼╝yseria: Tomasz Kaczmarek i Sebastian Zacharow

Wyst─Öpuj─ů: J─Ödrzej Za┼é─Öski, Jeremiasz Baranowski, Angelika St─Öpie┼ä

Spektakl w j─Özyku francuskim. Serdecznie zapraszamy!