Mi┼éo┼Ť─ç w czasach sztucznej inteligencji | U┼ü w Empiku

Godzina rozpocz─Öcia:

Karskiego 5

Łódź

Zapraszamy na spotkanie z cyklu Projekt wiedza ÔÇô Uniwersytet ┼ü├│dzki w Empiku - Ada Florentyna Pawlak ÔÇ×Love, Sex + Robots. Mi┼éo┼Ť─ç w czasach sztucznej inteligencji.ÔÇŁ

55648166_10156868379260673_1383202610042896384_o

┼╗yjemy w czasach ÔÇ×stawania si─ÖÔÇŁ. Sexdroidy, cyfrowe dzieci, hologramy zmar┼éych, spo┼éeczne roboty opieku┼äcze, awatary i asystenci g┼éosowi - coraz doskonalsze, symuluj─ůce emocje sztuczne istoty stan─ů si─Ö wkr├│tce cz─Ö┼Ťci─ů naszego z╠çycia. Czy jeste┼Ťmy gotowi na inwazj─Ö robotycznych i wirtualnych uciele┼Ťnie┼ä? Relacje cz┼éowiek - sztuczna inteligencja projektuj─ů now─ů przysz┼éo┼Ť─ç╠ü dla naszego gatunku. Wszystko co otacza cz┼éowieka w cywilizacji technologicznej podlega nieustannym uaktualnieniom i oczekuje na pojawienie si─Ö swojej nowej wersji. O tym, jak technokultura wp┼éywa na mi┼éo┼Ť─ç, przyja┼║┼ä i zaufanie w czasach sztucznej inteligencji, opowie, w ramach comiesi─Öcznego cyklu ÔÇ×Projekt wiedza - Uniwersytet ┼ü├│dzki w EmpikuÔÇŁ, Ada Florentyna Pawlak z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego. Prelegentka jest antropolo┼╝k─ů ze szczeg├│lnymi zainteresowaniami m.in. antropologi─ů technologii, cyborg├│w i robot├│w spo┼éecznych.