Narodowy Kongres Nauki w Krakowie

30-302 Krak├│w

NKNNKN

zdj─Öcie W. Wandzel, KBF

19-20 wrze┼Ťnia 2017 w ICE Krak├│w odb─Ödzie si─Ö Narodowy Kongres Nauki, wydarzenie wyj─ůtkowe w dziejach nauki i szkolnictwa wy┼╝szego w Polsce. Na Kongresie zostan─ů okre┼Ťlone fundamenty dla rozwoju nauki w Polsce i polskich uczelni na dziesi─Öciolecia, aby polscy uczeni mogli nawi─ůza─ç rywalizacj─Ö z najlepszymi, a studenci otrzyma─ç wykszta┼écenie nie gorsze ni┼╝ gdziekolwiek indziej w Europie.

19 wrze┼Ťnia Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wy┼╝szego Jaros┼éaw Gowin zaprezentuje projekt Ustawy 2.0, przez dwa dni obrad projekt ten b─Ödzie dog┼é─Öbnie dyskutowany przez p├│┼étora tysi─ůca ludzi nauki z ca┼éej Polski. Ustawa 2.0 obejmie ca┼éo┼Ť─ç problematyki, kt├│r─ů dzi┼Ť reguluj─ů cztery ustawy: Prawo o szkolnictwie wy┼╝szym, ustawa o stopniach i tytule naukowym, ustawa o zasadach finansowania nauki i ustawa o kredytach i po┼╝yczkach studenckich. Podczas kongresu odb─Öd─ů si─Ö te┼╝ debaty o stanie polskiej nauki i perspektywach na przysz┼éo┼Ť─ç.

Formularz rejestracyjny i program ramowy: http://www.nauka.gov.pl/narodowy-kongres-nauki/.

Kongres b─Ödzie zwie┼äczeniem serii dziewi─Öciu konferencji programowych NKN, kt├│re od pa┼║dziernika 2016 odbywa┼éy si─Ö w ca┼éej Polsce i wielu innych debat, oraz konsultacji ze wszystkimi cia┼éami przedstawicielskimi dzia┼éaj─ůcymi w obr─Öbie nauki i szkolnictwa wy┼╝szego. Bez najmniejszej przesady mo┼╝na powiedzie─ç, ┼╝e projekt ustawy wsp├│lnie z ekspertami ministerstwa stworzyli przedstawiciele ┼Ťwiata nauki; w bezprecedensowym konsultacjach uczestniczy┼éy tysi─ůce badaczy, wyk┼éadowc├│w, doktorant├│w, student├│w i pracownik├│w administracji polskich uczelni i instytut├│w badawczych.

Wrze┼Ťniowy Kongres wsp├│lnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wy┼╝szego organizowa─ç b─Ödzie Krakowskie ┼Ürodowisko Akademickie.