Pocz─ůtek realizacji II edycji programu PROM na Uniwersytecie ┼ü├│dzkim

LISTOPADA / 2019

Godzina rozpocz─Öcia:

W tegorocznej edycji Uczestnicy Projektu zostali podzielni na 3 grupy:

- Uczestnicy Studiów doktoranckich na UŁ

- Słuchacze Szkół doktorskich

- Przyjazdy doktorantów na UŁ

Wa┼╝ne daty:

1) Uczestnicy Studi├│w doktoranckich:

┬Ě Spotkanie informacyjne: 12 listopada br, o godz. 11:00 w budynku Rektoratu (sala Senatu);

┬Ě Dy┼╝ur zespo┼éu realizuj─ůcego projekt: 15 listopada: godz. 10:00 ÔÇô 16:00 w siedzibie Zespo┼éu ds. Mobilno┼Ťci M┼éodych Naukowc├│w (ul. Lumumby 1/3, obok Banku Pekao S.A.);

┬Ě Elektroniczna rejestracja w programie: od 12 do 22 listopada br. (do 23:59 CET).

2) Słuchacze Szkół doktorskich:

┬Ě Spotkanie informacyjne: 19 listopada br, o godz. 11:00 w budynku Rektoratu (sala 222);

┬Ě Dy┼╝ur zespo┼éu realizuj─ůcego projekt: 22 listopada, godz. 10:00 ÔÇô 16:00 w siedzibie Zespo┼éu ds. Mobilno┼Ťci M┼éodych Naukowc├│w (ul. Lumumby 1/3, obok Banku Pekao S.A.);

┬Ě Elektroniczna rejestracja w programie: od 19 listopada do 4 grudnia br. (do 23:59 CET).

3) Przyjazdy doktorantów na UŁ:

┬Ě Spotkanie informacyjne: 25 listopada br, o godz. 12:30 w budynku Rektoratu (sala 222);

┬Ě Elektroniczna rejestracja w programie: od 25 listopada do 14 grudnia br. (do 23:59 CET).

We wrze┼Ťniu 2019 r. Uniwersytet ┼ü├│dzki otrzyma┼é 1.200.000 z┼é z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na realizacj─Ö II edycji Projektu PROM. Planowane dzia┼éania maj─ů stworzy─ç mechanizm wsparcia finansowego wymiany stypendialnej adresowany do doktorant├│w i kadry akademickiej. Uczestnicy Projektu (doktoranci U┼ü) maj─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç wzi─Öcia udzia┼éu w kr├│tkich wyjazdach (trwaj─ůcych od 5 do 14 dni), kt├│rych celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji, za┼Ť docelowo przyczyni─ů si─Ö do poprawy dost─Öpno┼Ťci mi─Ödzynarodowych program├│w kszta┼écenia oraz zwi─Öksz─ů mobilno┼Ť─ç kadr zar├│wno w zakresie wyjazd├│w przedstawicieli polskich uczelni i instytucji naukowych za granic─Ö, jak i przyjazd├│w stypendyst├│w do Polski, w tym os├│b pochodz─ůcych spoza UE.

W tegorocznej edycji wyje┼╝d┼╝aj─ůcymi Uczestnikami Projektu b─Öd─ů wy┼é─ůczenie doktoranci. W ramach programu PROM sfinansowane zostan─ů mobilno┼Ťci zwi─ůzane z udzia┼éem w mi─Ödzynarodowych konferencjach naukowych, sta┼╝ach i wizytach studyjnych. Zasady udzia┼éu oraz rekrutacji mo┼╝na znale┼║─ç na stronie: www.prom.uni.lodz.pl

Nad realizacj─ů projektu na Uniwersytecie ┼ü├│dzkim czuwa─ç b─Ödzie Zesp├│┼é ds. Mobilno┼Ťci M┼éodych Naukowc├│w U┼ü w sk┼éadzie:

- dr hab. Tomasz Cie┼Ťlak, prof. U┼ü, prorektor ds. studenckich

- mgr Anna Felisiak, dyrektor COSiD UŁ