V Mi─Ödzynarodowy Kongres Biogospodarki

Godzina rozpocz─Öcia:

Ogrodowa 17

Łódź

V Mi─Ödzynarodowy Kongres Biogospodarki to pierwsza w Polsce inicjatywa naukowo-gospodarcza, podczas kt├│rej spotykaj─ů si─Ö przedstawiciele ┼Ťwiata nauki, biznesu, administracji samorz─ůdowej oraz instytucji pa┼ästwowych. W jego trakcie zostan─ů om├│wione wyzwania zwi─ůzane z komunikacj─ů zagadnie┼ä z obszaru biogospodarki. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Uniwersytet ┼ü├│dzki.

Mi─Ödzynarodowy Kongres Biogospodarki ┼ü├│d┼║ 2017 odb─Ödzie si─Ö 20-21 listopada. Wydarzenie to ma na celu wspom├│c rozw├│j biogospodarki w Bioregionach Europy ┼Ürodkowej i Wschodniej. Podczas Kongresu zostan─ů om├│wione mo┼╝liwo┼Ťci, wyzwania i problemy stoj─ůce przed biomiastami i biowioskami ÔÇô lokalnymi spo┼éeczno┼Ťci dzia┼éaj─ůce w duchu zr├│wnowa┼╝onego rozwoju, dlatego te┼╝ has┼éo przewodnie tegorocznego spotkania to ÔÇ×Biospo┼éeczno┼Ť─ç w sercu biogospodarki Unii EuropejskiejÔÇŁ.

Uczestnicy b─Öd─ů mogli us┼éysze─ç m.in. o ┼╝ywno┼Ť─ç wysokiej jako┼Ťci, biomateria┼éach i bioproduktach, przystosowaniu do zmian klimatycznych, biomasie, zielonym budownictwie, biorafineriach, substancjach organicznych w glebie, zr├│wnowa┼╝onych zeroenergetycznych biospo┼éeczno┼Ťciach.

G┼é├│wnym organizatorem wydarzenia jest Wojew├│dztwo ┼ü├│dzkie. Tegoroczny Kongres zgromadzi blisko 500 czo┼éowych ekspert├│w wywodz─ůcych si─Ö z samorz─ůd├│w, organ├│w ustawodawczych, przedsi─Öbiorc├│w, przedstawicieli wy┼╝szych uczelni, organizacji pozarz─ůdowych i rolnik├│w. G┼é├│wne cele Kongresu to wymiana do┼Ťwiadcze┼ä i wiedzy mi─Ödzy Bioregionami Europy ┼Ürodkowej i Wschodniej oraz zwi─Ökszenie udzia┼éu przemys┼éu w lokalnej biogospodarce i programach rozw├│j bioekonomii na poziomie krajowym.

Kongres odb─Ödzie si─Ö w hotelu Venna House AndelÔÇÖs ┼ü├│d┼║, ul. Ogrodowa 17.

Wi─Öcej informacji na -> http://bioeconomy.lodzkie.pl

Redakcja: Centrum Promocji