Warsztaty z geografii turyzmu

WRZEŚNIA / 2019

Godzina rozpocz─Öcia:

00:00

XXXV Seminarium terenowe ÔÇ×Warsztaty z geografii turyzmuÔÇŁ odb─Ödzie si─Ö w dniach 19-20 wrze┼Ťnia br. na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego. Jest ono jednym z najstarszych w Polsce, nieprzerwanie organizowanym cyklicznie spotkaniem, skupiaj─ůcym grono naukowc├│w z r├│┼╝nych dziedzin zajmuj─ůcych si─Ö turystyk─ů.

Ogromne do┼Ťwiadczenia zebrane z organizacji ponad trzydziestu tego rodzaju spotka┼ä naukowych, dokonywane w ostatnim okresie zmiany w programie kolejnych seminari├│w oraz przemy┼Ťlenia z tym zwi─ůzane sk┼éoni┼éy organizator├│w kolejnych ju┼╝ XXXV ÔÇ×Warsztat├│w z geografii turyzmuÔÇŁ do pr├│by powrotu do tradycji zwi─ůzanych z pierwszymi tego rodzaju spotkaniami. W bie┼╝─ůcym roku proponujemy, aby g┼é├│wnymi celami seminarium by┼éy, tak jak na samym pocz─ůtku, prezentacje:

Ôľ║ uko┼äczonych i nie opublikowanych do czasu seminarium prac zwi─ůzanych z aktualnymi problemami badawczymi z zakresu turystyki,

Ôľ║ wynik├│w uko┼äczonych ostatnio (lata 2016-2018) prac habilitacyjnych i doktorskich z zakresu turystyki,

Ôľ║ temat├│w i za┼éo┼╝e┼ä przygotowywanych prac z zakresu turystyki realizowanych na stopie┼ä naukowy,

Ôľ║ dorobku o┼Ťrodk├│w naukowo-dydaktycznych (krajowych, zagranicznych) w zakresie r├│┼╝nych dyscyplin naukowych zajmuj─ůcych si─Ö turystyk─ů i jego wykorzystania w nauce i praktyce.

Formu┼éa programowa XXXV Seminarium terenowego ÔÇ×Warsztaty z geografii turyzmuÔÇŁ pozostaje otwarta tak┼╝e na inne wyst─ůpienia, nie zwi─ůzane z proponowanymi celami seminarium, ale nawi─ůzuj─ůce do szeroko rozumianej turystyki, przygotowane i opracowane w o┼Ťrodkach naukowych nie prowadz─ůcych studi├│w na kierunkach turystyka i rekreacja czy gospodarka turystyczna, w kt├│rych turystyka stanowi dodatkowy przedmiot bada┼ä.

Ponadto w czasie seminarium planujemy spotkanie robocze Komisji Geografii Turyzmu Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium i wyrażamy nadzieję na zainteresowanie jego tematem.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w konferencji prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszenia dostępnego na -> www.turyzm.edu.pl