Wizyta prof. Rity Carrilho

Godzina rozpocz─Öcia:

Banacha 1/3

Łódź

W dniu 16 stycznia 2018 (wtorek) w godzinach 10:00-12:00 na Wydziale Biologii i Ochrony ┼Ürodowiska (ul. Banacha 1/3), w Auli B9 Profesor Ana Rita de Sousa Aguiar Carrilho z University Beira Interior, Covilh├ú w Portugalii zaprezentuje mo┼╝liwo┼Ťci rozwoju kariery naukowej i wsp├│┼épracy naukowo-badawczej dla student├│w studi├│w IÔü░ II Ôü░ i IIIÔü░ oraz pracownik├│w naukowo-dydaktycznych na tamtejszym Uniwersytecie.

Na Wydziale Nauk University Beira Interior prowadzone s─ů badania z dziedziny Fizyki, Matematyki i Chemii, natomiast Wydzia┼é In┼╝ynierii oferuje m.in. Studia Informatyczne.

Wydzia┼é Nauk Humanistycznych i Spo┼éecznych prowadzi badania w dziedzinach Zarz─ůdzania i Ekonomii, Psychologii, Edukacji i Socjologii, a tak┼╝e w zakresie Wychowania Sportowego.

Wydzia┼é Sztuki i Literatury, zajmuje si─Ö dziedzinami nauk humanistycznych w zakresie J─Özykoznawstwa i Kultury: Portugalskiej, Angielskiej i Hiszpa┼äskiej oraz Filozofii i Sztuki Wsp├│┼éczesnej. Ponadto na wydziale tym prowadzone s─ů badania w dziedzinach takich, jak: Komunikacja, Dziennikarstwo, Reklama oraz Stosunki Mi─Ödzynarodowe.

Profesor Ana Rita Carrilho jest filologiem. W swoim laboratorium językowym oferuje bezpłatne kursy języka angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego i niemieckiego, jak również zapewnia nauczanie języka portugalskiego dla obcokrajowców, w tym studentów i nauczycieli w ramach wymiany programu Erasmus.

W przysz┼éym tygodniu prof. Carrilho poprowadzi r├│wnie┼╝ wyk┼éady i ─çwiczenia z nast─Öpuj─ůcych temat├│w:

A - Language for Specific Purposes ÔÇô Lab equipment

B - Language for Specific Purposes ÔÇô Chemistry of water

C - Language for Specific Purposes ÔÇô Hydrologic Cycle

D - Why Learn Portuguese? ÔÇô First steps

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 426354440 lub mailowy: maria.brzozowska@biol.uni.lodz.pl.