Wszystko o maturze, studiach i przysz┼éo┼Ťci

WRZEŚNIA / 2017

Godzina rozpocz─Öcia:

Matejki 22/26

Łódź

W wojew├│dztwie ┼é├│dzkim do matury 2018 mo┼╝e przyst─ůpi─ç (po raz pierwszy) 17.548 os├│b w tym 10.549 absolwent├│w lice├│w og├│lnokszta┼éc─ůcych i 7.099 absolwent├│w technik├│w. To dla nich przede wszystkim, ale tak┼╝e dla ich m┼éodszych koleg├│w powa┼╝nie planuj─ůcych swoj─ů edukacj─Ö, oraz dla maturalnych ÔÇ×poprawkowicz├│wÔÇŁ Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowa┼éa kolejn─ů edycj─Ö Opolskiego Salonu Maturzyst├│w Perspektywy 2017.

Jak przygotowa─ç si─Ö do matury, ┼╝eby zda─ç j─ů jak najlepiej? Co i gdzie studiowa─ç? Czym kierowa─ç si─Ö przy wyborze dalszej drogi kszta┼écenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pyta┼ä b─Ödzie mo┼╝na uzyska─ç 25 i 26 wrze┼Ťnia podczas ┼ü├│dzkiego Salonu Maturzyst├│w Perspektywy 2017, kt├│ry ju┼╝ po raz 11. odb─Ödzie si─Ö w dniach 25-26 wrze┼Ťnia br. w ┼üodzi, tym razem na Wydziale Zarz─ůdzania Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego.

┼ü├│dzki Salon jest cz─Ö┼Ťci─ů og├│lnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach kt├│rej od 7 do 29 wrze┼Ťnia odbywa si─Ö 16 salon├│w w najwi─Ökszych o┼Ťrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie Maturzyst├│w Perspektywy uczestniczy┼éo blisko 127 tysi─Öcy m┼éodych ludzi, a tak┼╝e ich nauczyciele, dyrektorzy szk├│┼é i doradcy zawodowi. Salon w ┼üodzi odwiedzi┼éo w ubieg┼éym roku ponad 9 tysi─Öcy maturzyst├│w.

Okr─Ögowa Komisja Egzaminacyjna w ┼üodzi przygotowa┼éa dla go┼Ťci Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiot├│w obowi─ůzkowych i najcz─Ö┼Ťciej wybieranych przedmiot├│w dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o spo┼éecze┼ästwie. Na kandydat├│w na studia oczekiwa─ç b─Öd─ů przez dwa dni uczelnie z Warszawy, ┼üodzi, Katowic, Wroc┼éawia, Poznania, a tak┼╝e doradcy zawodowi i eksperci HR.

Wst─Öp na Salon jest wolny, ka┼╝dy z uczni├│w wype┼éniaj─ůcych ankiet─Ö maturzysty b─Ödzie mia┼é szans─Ö odbioru gratisowego egzemplarza ÔÇ×Informatora dla Maturzyst├│w 2018ÔÇŁ.

Wi─Öcej informacji: http://www.salonmaturzystow.pl/2017/lodz

Materiał źródłowy: Salon Maturzystów Perspektywy