Wykład dziekański prof. Ingi Iwasiów na Wydziale Filologicznym

GRUDNIA / 2019

Godzina rozpocz─Öcia:

10:00

Wyk┼éad dzieka┼äski prof. Ingi Iwasi├│w ÔÇ×Praktyka tw├│rcza: mi─Ödzy pisarstwem, nauk─ů i aktywizmemÔÇŁ odb─Ödzie si─Ö 5 grudnia o godz. 10:00 na Wydziale Filologicznym U┼ü (ul. Pomorska 171/173).

Dla zwolennik├│w humanizmu idea┼éem tw├│rcy by┼é/jest poeta doctus (┼éac. poeta uczony), kt├│ry wyr├│┼╝nia si─Ö niebywa┼é─ů erudycj─ů oraz racjonalnym my┼Ťleniem. Jednak poza t─ů uczono┼Ťci─ů posiada tak┼╝e potrzeb─Ö troski o szcz─Ö┼Ťcie, godno┼Ť─ç ka┼╝dego cz┼éowieka, wolno┼Ť─ç czy rozw├│j ludzi ze swojego otoczenia. Prawdziw─ů humanistk─ů jest Inga Iwasi├│w ÔÇô profesor literaturoznawstwa, krytyczka literacka, autorka m.in. ÔÇ×BambinoÔÇŁ (powie┼Ťci nominowanej do Nike w 2009 r.) i najnowszej powie┼Ťci ÔÇ×Kroniki oporu i mi┼éo┼ŤciÔÇŁ (2019). Autorka i profesorka b─Ödzie wkr├│tce naszym go┼Ťciem i wyg┼éosi wyk┼éad dzieka┼äski o praktyce tw├│rczej: mi─Ödzy pisarstwem, nauk─ů i aktywizmem.

Wst─Öp wolny ÔÇô dla zainteresowanych pisarstwem, procesem tw├│rczym, literatur─ů, kultur─ů, sztuk─ů, dzia┼éalno┼Ťci─ů prospo┼éeczn─ů. Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Jaros┼éaw P┼éuciennik.