X Akademicki Turniej Szachowy

Godzina rozpocz─Öcia:

Polskiej Organizacji Wojskowej 3/5

90-255 Łódź

Zapraszamy 1 grudnia w godzinach 10-17 do budynku Wydzia┼éu Ekonomiczno-Socjologicznego przy ulicy POW 3/5. W turnieju b─Öd─ů mogli bra─ç udzia┼é studenci WSZYSTKICH uczelni wojew├│dztwa ┼é├│dzkiego oraz wszyscy pracownicy naukowi tych┼╝e uczelni! Zg┼éoszenia przyjmowane s─ů pod adresem szachywpia@gmail.com do 29 listopada 2018 roku.

X Akademickiego Turnieju Szachowego w Szachach Szybkich
I. Cel i zadania Turnieju
X Akademicki Turniej Szachowy w Szachach Szybkich (dalej: Turniej), organizowany w konkurencji indywidualnej, ma na celu popularyzacj─Ö szach├│w w┼Ťr├│d spo┼éeczno┼Ťci Uniwersytet├│w ┼ü├│dzkiego, Politechniki ┼ü├│dzkiej, Akademii Sztuk Pi─Öknych i Uniwersytetu Medycznego oraz wy┼éonienie reprezentacji Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego na Akademickie Mistrzostwa Polski.
II. Organizatorzy i patronaty
Organizatorem Turnieju jest Prawnicze Ko┼éo Szachowe, AZS, ┼ü├│dzki Zwi─ůzek Szachowy oraz WPiA i Ek-Soc.
III. Uczestnictwo
W turnieju mog─ů uczestniczy─ç wszyscy studenci i pracownicy Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego oraz Uniwersytetu Medycznego, Politechniki ┼ü├│dzkiej, Akademii Sztuk Pi─Öknych i innych ┼é├│dzkich szk├│┼é wy┼╝szych oraz oficjalni cz┼éonkowie Prawniczego Ko┼éa Szachowego.
IV. Zasady przeprowadzenia Turnieju
Turniej rozgrywany jest systemem szwajcarskim w 9 rundach.
Obowi─ůzuje nast─Öpuj─ůca punktacja: za zwyci─Östwo ÔÇô 1 pkt, za remis ÔÇô ┬Ż pkt., za przegran─ů ÔÇô 0 pkt. W przypadku r├│wnej liczby punkt├│w decyduje system Bucholtza, a dalej wynik bezpo┼Ťredni lub dodatkowy mecz.
Czas do namysłu dla każdego z graczy wynosi po 10 minut na partię i 5 sekund na ruch.
V. S─Ödziowanie
Decyzje s─Ödziego g┼é├│wnego, wydawane w porozumieniu z organizatorami, s─ů ostateczne. W zakresie nieuregulowanym niniejszym regulaminem stosuje si─Ö przepisy Kodeksu Szachowego.
VI. Czas i miejsce przeprowadzenia Turnieju
Turniej odbędzie się w sobotę 1 grudnia 2018 roku w godzinach 10-17, w budynku Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego przy ulicy POW 3/5.
VII. Zgłoszenie
Zg┼éoszenie nast─Öpuje przez wys┼éanie wiadomo┼Ťci e-mail na adres szachywpia@gmail.com do dnia 29 listopada 2018 roku. W tre┼Ťci wiadomo┼Ťci nale┼╝y poda─ç: imi─Ö i nazwisko, dat─Ö urodzenia, reprezentowan─ů uczelni─Ö, status akademicki (pracownik naukowy, pracownik, student itp.).
VIII. Nagrody
Dla wszystkich przewidziane s─ů drobne upominki.

IX. Zasady finansowania
Koszty zwi─ůzane z organizacj─ů Turnieju pokrywaj─ů organizatorzy. Wpisowe nie b─Ödzie pobierane.

X. Uwagi końcowe

Organizatorzy zastrzegaj─ů sobie prawo zmiany regulaminu a┼╝ do dnia Turnieju, a tak┼╝e zastrzegaj─ů sobie jego interpretacj─Ö w kwestiach w─ůtpliwych.

Akceptuj─ůc komunikat organizacyjny uczestnicy turnieju wyra┼╝aj─ů zgod─Ö na wykorzystanie przez organizatora podanych danych osobowych w celu przeprowadzenia turnieju oraz publikacji jego wynik├│w. Akceptuj─ůc regulamin uczestnicy turnieju oraz osoby towarzysz─ůce wyra┼╝aj─ů zgod─Ö na wykorzystanie swojego wizerunku na stronach internetowych oraz profilach spo┼éeczno┼Ťciowych organizatora (np. do pami─ůtkowych galerii zdj─Ö─ç i film├│w). Materia┼éy tam zamieszczone mog─ů by─ç wykorzystywane jedynie do cel├│w informacyjnych i prywatnych. Dalsze ich udost─Öpnianie wymaga zachowania integralno┼Ťci. Publikuj─ůcy zobligowany jest do podpisania ┼║r├│d┼éa ich pochodzenia.

Wszelkie zmiany i aktualizacje na FB: https://www.facebook.com/events/281299405825321/?a...