Warsztaty z dociekań filozoficznych dla nauczycieli w Poznaniu

20 kwietnia serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach z dociekań filozoficznych dla nauczycieli, tym razem w Poznaniu!

Celem spotkania jest zaprezentowanie inspirującej metody wpisującej się w nowoczesny trend edukacyjny.

Warsztaty dociekań filozoficznych wyrabiają u podopiecznych nawyk samodzielnego i krytycznego myślenia, wyrażania przemyślanych sądów i opinii, a także wrażliwości moralnej. Ponadto rozwijają w uczniach i uczennicach empatię, akceptację oraz postawę otwartości wobec innych. To nic innego jak kompetencje miękkie, które są wskazywane jako cele kształcenia ogólnego na wszystkich poziomach edukacji i efekty wielu zajęć.

Podczas warsztatów odpowiemy na pytania:

• Czym jest metoda WDF?
  • Jakie niesie korzyści w pracy z uczniem?
  • Co daje uczniom wykorzystanie tej metody?
  • Jak przeprowadzić lekcje w oparciu o WDF?

Zajęcia prowadzi prof. Aldona Pobojewska – autorka książek poświęconych WDF, na co dzień związana z Instytutem Filozofii UŁ, posiadająca długoletnie doświadczenie w pracy tą metodą z osobami w różnym wieku.

Warsztaty są bezpłatne.

Rejestracja: