25 października, 2018 r.

5. miejsce dla UŁ na Mistrzostwach Świata w Judo

Radosne wiadomości dotarły do nas z Meksyku, gdzie podczas Mistrzostw Świata Form Kata reprezentująca AZS Uniwersytet Łódzki para - Leszek Piąstka i Anna Jagiełło - osiągnęła najlepszy wynik w historii polskiego judo zdobywając piąte miejsce w konkurencji Kodokan Goshin Jutsu.

Kodokan Goshin Jutsu powstało w 1956 roku i czerpie z technik kilku różnych sztuk walki, umożliwia walkę wręcz z uzbrojonym lub nieuzbrojonym przeciwnikiem.

Łodzianie zakwalifikowali się do pokazów finałowych z drugiej pozycji. Oprócz Polaków do finałów zakwalifikowały się także pary z Japonii, Hiszpanii, Niemiec, Portugalii i Belgii. Wszystkie pokazy stały na najwyższym światowym poziomie, a różnice punktowe były minimalne. Pokaz polskiej pary, mimo, że oceniony na piąte miejsce, spotkał się z niezwykle pozytywnym przyjęciem ze strony sędziów oraz trenerów i zawodników innych reprezentacji.

judo

Leszek i Ania wyrośli w środowisku światowym Judo Kata na czołową parę. Teraz czeka ich mrówcza praca nad detalami. Muszą dalej pracować nad szukaniem właściwego tempa, centymetrów w ustawianiu ataku i reakcji w obronie, w których elementach wydłużyć czas, a w których przyspieszyć. Takie niuanse tylko specjaliści wyłapują. Trzeba zaznaczyć, że w Judo Kata kobiety rywalizują wraz z mężczyznami i nie ma ich zbyt dużo. Występ Ani wszyscy ocenili jako świetny – komentuje trener reprezentacji.

W ramach przygotowań do startu w Mistrzostwach Świata para Leszek Piąstka i Anna Jagiełło zdobyli pierwsze miejsce w Pucharze Polski rozegranym 9 września 2018 r. w Józefowie koło Warszawy i nie mieli sobie równych w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech, które odbyły się w Pradze 30 września 2018 r.

Poza parą łódzkiego AZS UŁ w Mistrzostwach Świata Form Kata wzięły udział jeszcze dwie inne pary: Maciej Pudłowski i Anita Krawczyk, którzy w konkurencji Nage no Kata zajęli 7 miejsce, a para Wojciech Niedomagała i Marcin Nowakowski w konkurencji Katami no Kata zawody zakończyli na 12 miejscu.

DSC_0391

Zawodnicy AZS, a jednocześnie pracownicy SWFiS UŁ, chcieliby wyrazić ogromne podziękowania władzom Uniwersytetu Łódzkiego za wsparcie finansowe i pomoc w przygotowaniach do zawodów.

Podziękowanie kierują także do lekarza reprezentacji prof. Jarosława Fabisia.

Źródło: Leszek Piąstka

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Podatki w Polsce i Chinach – pierwsza taka konferencja w Polsce
Następna wiadomość Stwardnienie rozsiane - płytki krwi zapewnią skuteczne leczenie?