19 grudnia, 2017 r.

Drużyna piłki wodnej UŁ

Źródło: Neptun UŁ

Piłka wodna, jako dyscyplina sportu powstała pod koniec XIX wieku w Wielkiej Brytanii. Za jej protoplastów uważają się Szkoci. Od 1900 znajduje się w programie letnich igrzysk olimpijskich i jest uprawiana w ponad 100 państwach świata. Uniwersytet Łódzki doczekał się swojej drużyny. Zachęcamy do śledzenie poczynań ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki.

W ostatnim meczu – 9 grudnia, graliśmy z Legią Warszawa. Spotkanie niestety zakończyło się dla nas przegraną, jednak drużyna do samego końca walczyła z pełnym oddaniem.

Pierwsza bramka otwierająca mecz należała do Olgierda Skrzypińskiego, który po raz kolejny rozegrał bardzo dobre zawody. Pierwsza kwarta zakończyła się pięcioma trafieniami naszego przeciwnika i dwoma wykonanymi przez drużynę UŁ.

Reszta meczu przebiegła pomyślnie w kwestii realizacji założeń taktycznych. Niestety przewaga przeciwnika pod względem fizycznym spowodowała, iż ostateczny wynik to 5:12 dla Legii.

Kolejne rozgrywki już w marcu.

Zachęcamy do kibicowania i śledzenia poczynań naszej drużyny.

Aktualna tabela: http://www.pilkawodna.waw.pl/ekstraklasa18.htm

Redakcja: Centrum Promocji