30 marca, 2017 r.

HELPERS’ GENERATIONS. Dawcy szpiku poszukiwani

fot. Fundacja DKMS

O tym, że warto pomagać słyszał każdy. Teraz, społeczność Uniwersytetu Łódzkiego będzie miała okazje zamienić słowa w czyny i przyłączyć się do akcji HELPERS’ GENERATIONS, której celem jest poszukiwanie potencjalnych dawców szpiku.

4 kwietnia, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, Fundacja DKMS przeprowadzi szlachetną akcję, w którą włączyć będzie mógł włączyć się każdy – czy jako chętny dawca czy jako wolontariusz. W trakcie jej trwania będzie można zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku i uratować życie ludzkie w Polsce, a nawet na całym świecie.

Fundacja DKMS w Polsce, to Baza Dawców Komórek Macierzystych. Jest niezależną organizacją non-profit, działającą na terenie naszego kraju od 2008 roku oraz posiada status organizacji pożytku publicznego. Jej misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta, który potrzebuje przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego.

Fundacja szuka również chętnych osób, które chcą zostać wolontariuszami Fundacji DKMS i pomóc w organizacji i przebiegu akcji HELPRES’ GENERATIONS. Każdy z Was może stać się częścią grupy, która działa, aby pomóc innym. Osoby, które zdecydują się wesprzeć akcję, otrzymają zaświadczenie ze strony Fundacji DKMS, że uczestniczyli w organizacji takiego przedsięwzięcia.

Kontaktu pod adresem email: michalina7@autograf.pl lub na profilu Facebookowym: https://www.facebook.com/michalina.fulara.

Poprzednia wiadomość „Najlepsi z najlepszych! 2.0.” – granty dla wybitnych studentów
Następna wiadomość Publiczna prezentacja założeń projektu „Cyfrowe udostępnianie zasobów biomolekularnych i opisowych Biobanku Uniwersytetu Łódzkiego – charakterystyka populacji zamieszkujących tereny dzisiejszej Polski na przestrzeni dziejów. Platforma informacyjna e-czlowiek.pl”.