Koç University – Turcja

Niewielka uczelnia zlokalizowana na obrzeżach Stambułu, która szczyci się mianem placówki zapewniającej młodym naukowcom świetny start w karierę. Z badań przeprowadzonych na jej absolwentach wynika, że aż 95% z nich uzyskało stopień doktora na najlepszych uniwersytetach amerykańskich i europejskich. Co więcej, na KU liczba publikacji naukowych na osobę należy do najwyższych wśród tureckich uniwersytetów.

Do sieci Europejskiego Uniwersytetu Miast w Transformacji Postindustrialnej należy aż dziesięć uczelni, zlokalizowanych w najważniejszych miastach Europy. Każda z nich oferuje unikalne możliwości – zarówno językowe, jak i naukowe – z których skorzystać mogą wszyscy pracownicy oraz studenci Uniwersytetu Łódzkiego. Co warto o nich wiedzieć?

Poznaj Koç University.

Koç University posiada sześć centrów badawczych: College of Engineering, College of Sciences, College of Social Sciences and Humanities, College of Administrative Sciences and Economics, Law School, School of Nursing oraz School of Medicine. Każde z nich współpracuje blisko zarówno z krajowymi, jak i z międzynarodowymi podmiotami (takimi jak np. Komisja Europejska, uczelnie, przedsiębiorstwa), prowadząc liczne, kompleksowe projekty.

Jedną z najpopularniejszych inicjatyw KU jest „Summer at Koç University” – program umożliwiający studentom uczelni partnerskich uczęszczanie na letnie kursy organizowane w placówce. Kursy te odbywają się stacjonarnie oraz online i wyposażają uczestników m.in. w wiedzę z zakresu leadershipu, zrównoważonego rozwoju i innowacji społecznych.

Koordynator w ramach UNIC: unic@ku.edu.tr

Czy wiesz, że...

• Stambuł to jedyne na świecie transkontynentalne miasto? Przemierzając jego ulice raz można znajdować się w Europie, a raz w Azji, w zależności od tego, po której stronie cieśniny Bosfor się spaceruje.
  • Na terenie Stambułu znajduje się największy zadaszony rynek świata? Kapalı Çarşı, czyli Wielki Bazar, to skupisko około 3000 sklepów obejmujące aż 61 ulic!
  • Stambuł jest miastem kotów? Wszechobecność dachowców to zjawisko określane przez lokalsów mianem sokak kedisi. Szacuje się, że w Stambule żyje ponad 100 000 bezpańskich kotów, które jakiś czas temu stały się symbolem tego miasta.

Poznaj Koç University!

Koç Üniversites logo