22 listopada, 2017 r.

Łódzkie Dni Informatyki – wydarzenia, wykłady, warsztaty

Źródło: pixabay

Łódzkie Dni Informatyki to ponad 100 wydarzeń, 52 prelegentów, wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne i pokazy najnowszych technologii. Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Łódzki.

Właśnie trwa drugi dzień Łódzkich Dni Informatyki. 22 i 23 listopada na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ i Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ odbywa się prawdziwa informatyczna uczta. ŁDI są kierowane do studentów, uczniów szkół średnich jak i specjalistów z branży ICT, którzy będą mieli możliwość wzięcia udziału w serii wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych prowadzonych przez praktyków z branży IT. Motywem przewodnim pierwszej edycji jest technologia 5G, która w najbliższym czasie będzie wkraczać do naszego codziennego życia i zastąpi dotychczasową sieć 4 generacji.

Wykład Road Ahead, otwierający blok Uniwersytetu Łódzkiego, wygłosił Marcin Malinowski Head of Global Partnerships CEE Google Central & Eastern Europe, Absolwent VIP Uniwersytetu Łódzkiego.

Studenci i uczniowie szkół średnich będą mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu: wizualizacji systemów, aplikacji mobilnych. Roboty są wśród nas i Stwórz własną grę to tylko niektóre z tematów warsztatowych, które będą poruszane.

Więcej informacji -> www.lodzkiedniinformatyki.pl

Redakcja: Centrum Promocji