26 maja, 2017 r.

Narodowy Kongres Nauki w Łodzi Akademickiej

Prof. Antoni Różalski, rektor Uniwersytetu Łódzkiego, prorektorzy uczelni oraz liczni pracownicy UŁ 25 i 26 maja wzięli udział w konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki „Finansowanie nauki i szkolnictwa wyższego”. W sumie w łódzkiej konferencji zorganizowanej przez środowisko akademickie wzięła udział rekordowa liczba uczestników - ponad 650 osób. Najważniejszym punktem programu pierwszego dnia spotkania w EC1 Łódź było wystąpienie programowe wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.

Zanim jednak przejdę do swojego wystąpienia – powiedział minister Gowin – chcę podziękować łódzkiemu środowisku akademickiemu za zorganizowanie tej konferencji. Do tej pory organizowały je w kraju konkretne uczelnie. Łódzkie środowisko pokazało, że blisko ze sobą współpracuje i jest zaangażowane w sprawy przyszłości szkolnictwa wyższego w Polsce.

_20A2023

Słowa podziękowania dla Łodzi Akademickiej wicepremier Jarosław Gowin powtórzył jeszcze w trakcie konferencji prasowej, kierując je do prof. Antoniego Różalskiego, rektora UŁ, prof. Jolanty Rudzkiej-Habisiak, rektor ASP, prof. Mariusza Grzegorzka, rektora Szkoły Filmowej, prof. Cezarego Saneckiego, rektora Akademii Muzycznej, prof. Radzisława Kordka, rektora Uniwersytetu Medycznego i prof. Sławomira Wiaka, rektora PŁ.

Łódzka konferencja była przedostatnią konferencją programową Narodowego Kongresu Nauki, którego podsumowanie zaplanowano na wrzesień w Krakowie.

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Nieruchomości UŁ na sprzedaż