3 kwietnia, 2017 r.

Pamięci prof. Basińskiego

fot. prof. Grzegorz Mlostoń

Profesor Grzegorz Mlostoń z Uniwersytetu Łódzkiego na spotkaniu na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, otrzymał wyróżnienie w postaci zaproszenia do udzielenia gościnnego wykładu w ramach cyklicznych spotkań organizowanych ku pamięci prof. Basińskiego.

W środę 29 marca odbył się 21. Wykład im. Prof. Antoniego Basińskiego. Gościem tej odsłony wydarzenia był prof. dr hab. Grzegorz Mlostoń z Uniwersytetu Łódzkiego, który wygłosił prelekcję pt. „Tioketony arylowe, hetarylowe i ferrocenylowe jako modele do badania mechanizmów reakcji oraz unikalne substraty do syntez chiralnych oraz achiralnych związków siarkoorganicznych”.

Organizowanie otwartych wykładów poświęconych pamięci prof. Antoniego Basińskiego - twórcy toruńskiej chemii i rektora UMK w latach 1952-1956 - stało się już tradycją Wydziału Chemii UMK. W trakcie wcześniejszych spotkań wykłady prezentowali najwybitniejsi polscy chemicy.

Poprzednia wiadomość Spotkanie informacyjne na temat organizowania konferencji
Następna wiadomość XVII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki