10 sierpnia, 2017 r.

Prawie 272 tys. euro dofinansowania z programu Erasmus+

殴r贸d艂o: Pixabay

W艣r贸d projekt贸w zakwalifikowanych do finansowania w ramach akcji 2, Partnerstwa Strategiczne w sektorze Szkolnictwa wy偶szego w programie Erasmus+ w roku 2017 鈥 partnerstwa strategiczne na rzecz innowacji, znalaz艂 si臋 wniosek pracownik贸w Wydzia艂u Fizyki i Informatyki Stosowanej U艁, zatytu艂owany Innovative Interdisciplinary Contextual Education Using Games Development.

Projekt ten uzyska艂 73,5 pkt na 100 mo偶liwych i uplasowa艂 si臋 na 12. miejscu w rankingu. Kwota przyznanego dofinansowania to 271 665,00 euro. Projekt b臋dzie realizowany na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej U艁 przez zesp贸艂 pod kierunkiem dr Krzysztofa Podlaskiego z Pracowni Sterowania Komputerowego i Robotyki.

Na czym polega program Partnerstwa Strategiczne w sektorze Szkolnictwa wy偶szego w programie Erasmus+? Dzi臋ki niemu instytucje dzia艂aj膮ce w sferze szkolnictwa wy偶szego mog膮 wsp贸艂pracowa膰, realizuj膮c wsp贸lnie mi臋dzynarodowe projekty. Wspierane s膮 r贸偶ne typy projekt贸w: partnerstwo strategiczne 鈥 wdra偶anie innowacyjnych rozwi膮za艅, sojusze na rzecz wiedzy 鈥 prowadzone we wsp贸艂pracy z przedsi臋biorstwami oraz projekty dotycz膮ce budowania potencja艂u w szkolnictwie wy偶szym 鈥 w ramach kt贸rych wspierana jest wsp贸艂praca z krajami partnerskimi.

Warto zaznaczy膰, 偶e Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkole艅, m艂odzie偶y i sportu na lata 2014-2020. Jego ca艂kowity bud偶et wynosi 14,7 mld euro. Erasmus+ opiera si臋 na osi膮gni臋ciach europejskich program贸w edukacyjnych, kt贸re funkcjonowa艂y przez 25 lat, i jest wynikiem po艂膮czenia nast臋puj膮cych europejskich inicjatyw realizowanych przez Komisj臋 Europejsk膮 w latach 2007-2013: programu 鈥濽czenie si臋 przez ca艂e 偶ycie鈥, programu 鈥濵艂odzie偶 w dzia艂aniu鈥, Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink, oraz program贸w wsp贸艂pracy z krajami uprzemys艂owionymi w dziedzinie szkolnictwa wy偶szego.

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomo艣膰 Ek-Soc Summer School ju偶 po raz trzynasty