Spotkanie z reżyserem Dario Argento

Katedra Mediów i Kultury Audiowizualnej UŁ we współpracy z Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia zapraszają na spotkanie z Dario Argento na Uniwersytecie Łódzkim, które odbędzie się 24 listopada (piątek) w auli A2 Wydziału Filologicznego, ul. Pomorska 171/173.

O godz. 13:30 rozpocznie się pokaz debiutanckiego filmu włoskiego reżysera pt. "Ptak o kryształowym upierzeniu". Po projekcji (ok. 15:15) odbędzie się "lekcja kina" z Dario Argento. Rozmowę z gościem poprowadzą specjaliści w dziedzinie włoskiego kina gatunkowego: Diana Dąbrowska (Uniwersytet Łódzki) i Grzegorz Fortuna (Uniwersytet Gdański). Argento opowie zebranym o kulisach realizacji swoich dzieł, fascynacji oniryzmem i magią, a także o sposobach inscenizacji makabrycznych morderstw, z których słynie twórczość włoskiego artysty.

Wstęp otwarty (zarówno na projekcję, jak i spotkanie z reżyserem).

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.