18 stycznia, 2016 r.

Uchwała Rady Wydziału Prawa i Administracji UŁ

w sprawie postępowania władz w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego

Rada Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego przyłącza się do uchwał innych rad wydziałów prawa i administracji polskich uczelni wyższych i wyraża największe zaniepokojenie postępowaniem Prezydenta RP, większości parlamentarnej i przedstawicieli Kancelarii Premiera dotyczącym Trybunału Konstytucyjnego RP, a także trybem procedowania w sprawach dotyczących Trybunału. Zachowania te destabilizują ład prawny w naszym kraju i nie dają się pogodzić z zasadą demokratycznego państwa prawnego.

Rada podejmuje tę uchwałę w trosce o studentów wydziału, którym w toku studiów wpaja się zasady funkcjonowania państwa prawa, a w ostatnich tygodniach stykają się oni nieustannie z ich naruszaniem przez najwyższe organy Państwa.

W głosowaniu nie wzięła udziału prof. zw. dr hab. Małgorzata Pyziak-Szafnicka – członek Trybunału Konstytucyjnego

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

dr hab. Agnieszka Liszewska prof. nadzw. UŁ

Poprzednia wiadomość Ferie Zimowe 2016 dla dzieci z Uniwersytetem Łódzkim - Warsztaty RoboCAMP