UŁ komentuje: Fintech – bankowość przyszłości?

Globalna rewolucja cyfrowa wywiera coraz większy wpływ na banki. Firmy z nowego sektora fintech zdobywają coraz większy udział w rynku finansów. Czy są przyszłością? Czy banki jakie znamy dzisiaj, nawet z ich nowoczesnymi rozwiązaniami, zostaną wyparte przez zupełnie nowy rodzaj konkurenta? O tym mówi prof. Monika Marcinkowska z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego.

Uniwersytet Łódzki zorganizował dyskusję panelową na temat fintechów podczas tegorocznego Europejskiego Forum Gospodarczego. Na temat przyszłości naszych finansów rozmawiały osoby, które są niekwestionowanymi autorytetami w dziedzinie finansów. Większość z nich to absolwenci UŁ - m.in. główny doradca ekonomiczny PwC Witold Orłowski, czy wiceprezes mBanku Cezary Kocik.