18 października, 2017 r.

UŁ komentuje: Fintech – bankowość przyszłości?

Globalna rewolucja cyfrowa wywiera coraz większy wpływ na banki. Firmy z nowego sektora fintech zdobywają coraz większy udział w rynku finansów. Czy są przyszłością? Czy banki jakie znamy dzisiaj, nawet z ich nowoczesnymi rozwiązaniami, zostaną wyparte przez zupełnie nowy rodzaj konkurenta? O tym mówi prof. Monika Marcinkowska z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego.

Uniwersytet Łódzki zorganizował dyskusję panelową na temat fintechów podczas tegorocznego Europejskiego Forum Gospodarczego. Na temat przyszłości naszych finansów rozmawiały osoby, które są niekwestionowanymi autorytetami w dziedzinie finansów. Większość z nich to absolwenci UŁ – m.in. główny doradca ekonomiczny PwC Witold Orłowski, czy wiceprezes mBanku Cezary Kocik.

W dniach 16-17 października po raz dziesiąty Łódź stała się gospodarczą stolicą Polski. Uniwersytet Łódzki został Partnerem jubileuszowej edycji EFG, organizowanego przez Województwo Łódzkie we współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego.

Myślą przewodnią tegorocznej edycji była szeroko pojęta „internacjonalizacja”.

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Umocnienie naukowej pozycji UŁ