University of Deusto – Hiszpania

„Ludzie, którzy zmieniają świat” to motto, którym kieruje się Deusto, uczelnia zlokalizowana na terenie jednej z najważniejszych dzielnic Bilbao. Ideę tę realizuje za sprawą trzech kluczowych założeń: koncentracji na społeczności akademickiej, dążeniu do doskonałości naukowej w oparciu o chrześcijańskie wartości oraz pracy na rzecz bardziej sprawiedliwego społeczeństwa.

Do sieci Europejskiego Uniwersytetu Miast w Transformacji Postindustrialnej należy aż dziesięć uczelni, zlokalizowanych w najważniejszych miastach Europy. Każda z nich oferuje unikalne możliwości – zarówno językowe, jak i naukowe – z których skorzystać mogą wszyscy pracownicy oraz studenci Uniwersytetu Łódzkiego. Co warto o nich wiedzieć?

Poznaj University of Deusto.

Do najchętniej wybieranych kierunków, jakie oferuje Deusto, należą: Health Sciences, Law, Social and Human Sciences oraz Theology. Każdy z nich umożliwia zdobywanie przekrojowych umiejętności, udział w badaniach o zasięgu międzynarodowym, a także współpracę z podmiotami gospodarczymi, kulturalnymi i instytucjonalnymi. Studentów uczelni zachęca się do postawy prospołecznej oraz do zdobywania wiedzy ugruntowanej we wzajemnym szacunku, harmonii, prawach człowieka, sprawiedliwości i pokoju.

Koordynator w ramach UNIC: unic.ud@deusto.es

Czy wiesz, że...

• Klub piłkarski Athletic Bilbao ma politykę transferową opartą na zasadzie "cantera", czyli wyłącznym korzystaniu z zawodników urodzonych w Kraju Basków lub wychowanych w akademii klubu? Oznacza to, że klub nie dokonuje transferów zawodników spoza regionu, co czyni go unikalnym wśród innych klubów.
  • W Bilbao znajduje się jedno z najważniejszych muzeów sztuki współczesnej na świecie? Zaprojektowane przez słynnego architekta, Franka Gehry’ego, dysponuje niezwykle bogatą kolekcją eksponatów.
  • W Bilbao zjesz unikatowe, niespotykane w innych miejscach w Europie desery? Do najsłynniejszych należą “Carolina”, “pastel de arroz", "pastel ruso", "jesuita de cabello de ángel", "bollo de mantequilla" i ciasto "relleno de Vergara".

Poznaj University of Deusto!

University of Deusto logo