University of Oulu – Finlandia

Uczelnia założona w 1958 roku, której celem jest prowadzenie istotnych, ale także odpowiedzialnych społecznie badań. Wśród kluczowych założeń uniwersytetu znajduje się budowanie zdrowej społeczności akademickiej, działającej w oparciu o takie wartości, jak: kreowanie innowacji, branie odpowiedzialności za własne czyny i decyzje oraz osiąganie sukcesów, które można wypracować wspólnymi siłami.

Do sieci Europejskiego Uniwersytetu Miast w Transformacji Postindustrialnej należy aż dziesięć uczelni, zlokalizowanych w najważniejszych miastach Europy. Każda z nich oferuje unikalne możliwości – zarówno językowe, jak i naukowe – z których skorzystać mogą wszyscy pracownicy oraz studenci Uniwersytetu Łódzkiego. Co warto o nich wiedzieć?

Poznaj University of Oulu.

Wszystko to przekłada się na ideę kreowania innowacyjnych rozwiązań naukowych, dzięki którym będzie można uczynić świat bardziej zrównoważonym, inteligentnym i… ludzkim. University of Oulu zaprasza do tego procesu wszystkich młodych badaczy, zainteresowanych realizowaniem multidyscyplinarnych projektów, skoncentrowanych wokół: problemów klimatycznych, zdrowia, człowieka w rzeczywistości zmian, zrównoważonych systemów, digitalizacji oraz smart society.

Studenci fińskiego uniwersytetu mogą zdobywać wiedzę na 8 wydziałach, wśród których znajdują się: Faculty of Technology, Faculty of Biochemistry and Molecular Medicine, Faculty of Science czy Faculty of Education and Psychology.

Koordynator w ramach UNIC: unic@oulu.fi

Czy wiesz, że...

• Oulu uznawane jest za jedno z największych w Europie living lab, czyli laboratorium innowacji? Mieszkańcy eksperymentują tam z nowymi technologiami na niezwykle szeroką skalę.
  • Oulu nazywane jest zimową stolicą rowerowego świata? Mieszkańcy tego miasta kochają jazdę na rowerze i praktykują ją nawet w niskich temperaturach. Co roku zagraniczne media odwiedzają to miasto, by przygotowywać reportaże na temat zimowego ruchu rowerowego.
  • W Oulu można oglądać zorzę polarną? Sezon obserwacji rozpoczyna się już we wrześniu i trwa aż do kwietnia.

Poznaj University of Oulu!

University of Oulu logo