University of Zagreb – Chorwacja

UNiZG to najstarsza, a zarazem największa uczelnia zlokalizowana w południowo-wschodniej Europie. Założona w 1669 roku posiada 33 wydziały, a także szerokie spektrum dostępnych kierunków oraz kursów, wśród których do najbardziej cenionych należą m.in. nauki rolnicze, nauka i technologia żywności, matematyka oraz nauki o roślinach i zwierzętach. Do często wybieranych specjalności zaliczają się również trzy dostępne na uniwersytecie akademie artystyczne – muzyczna, sztuki dramatycznej oraz sztuk pięknych.

Do sieci Europejskiego Uniwersytetu Miast w Transformacji Postindustrialnej należy aż dziesięć uczelni, zlokalizowanych w najważniejszych miastach Europy. Każda z nich oferuje unikalne możliwości – zarówno językowe, jak i naukowe – z których skorzystać mogą wszyscy pracownicy oraz studenci Uniwersytetu Łódzkiego. Co warto o nich wiedzieć?

Poznaj University of Zagreb.

Misją UNiZG jest ciągłe podwyższanie jakości badań naukowych oraz umacnianie kierunków artystycznych, przy jednoczesnej dbałości o zrównoważony rozwój, prawa człowieka i wolność osobistą.

Koordynator w ramach UNIC: unic@unizg.hr

Czy wiesz, że...

• W Zagrzebiu codziennie strzela się z armaty? Odgłos wystrzału można usłyszeć w południe. Odpowiedzialna za to armata Grič znajduje się na wieży Lotrščaka w okolicach zagrzebskiej kolejki linowej.
  • Zagrzeb nadal używa latarni gazowych do oświetlania ulic? Oznacza to, że codziennie przed zapadnięciem zmroku kilku latarników ulicznych obchodzi miasto, ręcznie zapalając 217 lamp, a następnie gasząc je w porze świtu.
  • Zagrzeb nazywany jest miastem muzeów? Mówi się, że na terenie tej miejscowości znajduje się muzeum dla każdego. Do najbardziej znanych należą: Muzeum Iluzji, Muzeum Kaca, Muzeum Czekolady czy... Muzeum Zerwanych Związków!

Poznaj University of Zagreb!

University of Zagreb logo