Uniwersytecki Dzień Różnorodności

W tym roku nasza uczelnia świętuje 30-lecie programu Erasmus+. Rokrocznie setki studentów z zagranicy przybywa studiować na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie odnajdują przestrzeń do nauki, poznają wyjątkowych ludzi i rozwijają swoje umiejętności. W tym roku akademickim gościmy u siebie około 600 studentów z programu Erasmus+. Różnorodne oblicze UŁ wybrzmi najsilniej 5 grudnia podczas oficjalnych obchodów - w menu m.in.: Wystawa: Uniwersytet Różnorodny "Why Łódź?", Konferencja "Oblicza różnorodności", "Cultural Awareness Workshop".

Wystawa Uniwersytet Różnorodny "Why Łódź?" to pierwszy punkt na różnorodnej mapie obchodów. Na Wydziale Filologicznym będzie można ujrzeć wyjątkowe portrety około czterdziestu zagranicznych studentów, którzy studiują na Uniwersytecie Łódzkim. Dodatkowo na plakatach pojawią się odpowiedzi uczestników sesji zdjęciowej, którym zadano pytanie - dlaczego wybrali właśnie Łódź? Poprzez wystawę nasza uczelnia pragnie budować społeczność akademicką na bazie poszanowania tożsamości kulturowej, religijnej, wspólnotowej i wrażliwości społecznej.

O godz. 10.00 planowane są Warsztaty międzykulturowe dla studentów UŁ: "Cultural Awareness Workshop". Będą one prowadzone w języku angielskim. Orientalne smaki, regionalne potrawy, szczypta innych kultur - to wszystko i wiele więcej zaserwuje Corridor Food Festival w godz. 10.00-14.00.

Również o godz. 10.00 rozpocznie się Konferencja "Oblicza różnorodności". Uczestnicy podyskutują o tym jak program Erasmus zmienił polskie uczelnie. Poruszona zostanie również tematyka zarządzania różnorodnością w firmie. Konferencję zakończy wykład dr Moniki Kopytowskiej: "Różnorodność kulturowa: praktyki, wyzwania, możliwości".

Od 11:00 do 12:30 odbywać się będzie 'Intercultural Interfaces" - prezentacja projektów multimodalnych przygotowanych przez studentów Lingwistyki dla Biznesu oraz studentów zagranicznych UŁ (sala. 0.33).

Na zakończenie o godz. 14.00 Erasmus Student Network UŁ zaprasza na pogadanki o świątecznych zwyczajach z całego świata. Przewidziane są mikołajkowe upominki.

Uniwersytecki Dzień Różnorodności odbędzie się 5 grudnia na Wydziale Filologicznym UŁ, ul. Pomorska 171/173.

Redakcja: Centrum Promocji