24 października, 2017 r.

Zmiany klimatu to realne zagrożenie?

Na Uniwersytecie Łódzkim 26-27 września odbyło się międzynarodowe sympozjum naukowe integrujące priorytetowe kierunki działań z zakresu zrównoważonego rozwoju. W konferencji pod hasłem ”Ecohydrology for the Circular Economy and Nature-Based Solutions towards mitigation/adaptation to Climate Change” wzięli udział naukowcy z ponad 30 państw świata.

Zagrożenie związane ze zmianą klimatu jest realne – przekonuje profesor Maciej Zalewski z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ. Naukowcy starają się opracować metody, dzięki którym unikniemy katastrofy. Uniwersytet Łódzki od lat współpracuje z najważniejszymi ośrodkami naukowymi zajmującymi się ekohydrologią.

Międzynarodowe Sympozjum „Ecohydrology for the Circular Economy and Nature-Based Solutions towards mitigation/adaptation to Climate Change” to krok do tego, by naukowcy nie pozostawali sami w walce o planetę, ale by również włączyła się w nią gospodarka.

Na Sympozjum wystąpiła również niezwykle uzdolniona, łódzka harfistka – Anna Kłos. Jeśli komuś spodobała się jej muzyka, może śledzić twórczość artystki na kanale www.soundcloud.com/chill-harp.

Poprzednia wiadomość Humanistyka to różnorodność
Następna wiadomość Uniwersyteckie LO z najwyższym przyrostem wiedzy