5 lipca, 2017 r.

Zmiany w łódzkich bibliotekach

fot. BUŁ

Nadchodzą zmiany w łódzkiej sieci bibliotecznej. W 2018 r. scentralizowaniu ulegnie pięć odrębnych bibliotek dzielnicowych, które utworzą jedną instytucję kultury. Katedra Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego we współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Łodzi, zaprojektowała ankietę, której wyniki mają wspomóc miasto w tym procesie.

Badanie polega na zdiagnozowaniu opinii mieszkańców miasta na temat oferty dostępnej w łódzkich bibliotekach publicznych. Dzięki tej inicjatywie, Łodzianie mają szansę wziąć udział w przeprowadzanych zmianach i decydować o przyszłości lokalnych bibliotek.

Otrzymane wyniki zostaną opracowane przez zespół naukowy pracowników Katedry (prof. Mariola Antczak - kierownik, dr Grzegorz Czapnik, dr Zbigniew Gruszka) i w formie rekomendacji przekazane Wydziałowi Kultury Urzędu Miasta Łodzi.

Ankietę można wypełniać do końca września 2017 r.

Poprzednia wiadomość UŁ komentuje: Zmiany na uczelniach
Następna wiadomość Erasmus+ pełen możliwości