Pan inż. Adrian Witczak od 2010 roku wyróżnia się zaangażowaniem zarówno w działalność dla dobra całej Uczelni jak również działalność naukowobadawczą osiągając przy tym wysokie wyniki w nauce. Był inicjatorem i jednym z założycieli Koła Naukowego Leśników Uniwersytetu Łódzkiego. W czasie studiów prowadzi badania naukowe, których wyniki prezentuje na konferencjach krajowych jak i międzynarodowych, reprezentując całą Uczelnię. Jest autorem artykułów w czasopismach przyrodniczych jak i monografiach naukowych. Organizował i uczestniczył w trzech obozach naukowych leśników. Jest członkiem Rady Kół Naukowych Uniwersytetu Łódzkiego, Koła Naukowego Ekobiotechnologii i Fizjologii Roślin, jak również Polskiego Towarzystwa Leśnego.

Pan Adrian Witczak zaangażowany jest także w działalność na rzecz wielu organizacji studenckich działających na naszej Uczelni. W roku akademickim 2012/2013 pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Był członkiem Rady Instytutu Nauk Leśnych. Jest zawsze obecnym członkiem Senatu Uniwersytetu Łódzkiego na kadencję 2012-2016, Przewodniczy Uczelnianej Komisji Stypendialno – Socjalnej Uniwersytetu Łódzkiego. Pełni funkcję Przewodniczącego Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Filii Uniwersytetu Łódzkiego jak również Wydziałowej Komisji Stypendialno – Socjalnej. Jest członkiem Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska. Pełni również funkcję Pełnomocnika Przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Uniwersytetu Łódzkiego ds. studentów z niepełnosprawnościami.

Pan Adrian Witczak przewodniczył Komitetowi Organizacyjnemu Konferencji „Pomoc materialna dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego”,. Jest autorem wielu zmian w Regulaminie pomocy materialnej dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego. Brał czynny udział w powstaniu Regulaminu Samorządu Studentów Uniwersytetu Łódzkiego, a także po raz kolejny uczestniczy w organizacji Juwenaliów. Reprezentował Studentów Uniwersytetu Łódzkiego na konferencjach organizowanych przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Nagradzany był listami gratulacyjnymi Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, rokrocznie otrzymywał stypendium Rektora dla najlepszych studentów, jak również otrzymał w czasie studiów czterokrotnie Nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego. We wszystkich swoich działaniach Pan Adrian Witczak dał się poznać jako osoba zdyscyplinowana, poważnie traktująca swoje zadania wykazując wzorową postawę etyczną i koleżeńską. Mogę stwierdzić, iż cieszy się on niezwykłym zaufaniem oraz szacunkiem studentów i pracowników Uniwersytetu Łódzkiego. Jego aktywność widoczna jest na poziomie całej Uczelni, jak również reprezentuje nasz Uniwersytet w innych społecznościach.