Krzysztof Candrowicz

Członek ruchu społecznego Cohabitat; Dyrektor Artystyczny Hamburg Triennial Of Photography (2014-2019)

W 2003 ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim (Socjologia). Odbył stypendium naukowe na wydziale ekonomiczno-socjologicznym na Uniwersytecie Macedońskim w Salonikach. Ukończył także studia podyplomowe Zarządzanie Kulturą w perspektywie integracji z Unią Europejską w PAN w Warszawie.

W latach 205 - 2017 był dyrektorem Łódź Art Center w Łodzi. Ponadto jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi (imprezy, która jest jednym z największych wydarzeń fotograficznych w Europie) oraz założycielem Photo Festival Union (Unia Europejskich Festiwali Fotografii) – stowarzyszenia 30 festiwali z Europy.

9 lutego 2008 zdobył tytuł Łodzianina Roku 2007, stając się najmłodszym laureatem tej nagrody. We wrześniu 2011 roku, jako jeden z trzech Polaków – obok koordynatora działu rozwoju rynku, unijnego zespołu IBM Jacka Legiewicza oraz posłanki PO Joanny Muchy, został zaproszony do udziału w kolejnej edycji Programu Młodych Liderów Europejskich 2011-2012 – „40 under 40”.

W latach 2014 - 2019 r. był również dyrektorem artystycznym Triennale Fotografii w Hamburgu. Jest aktywnym członkiem ruchu społecznego Cohabitat – jest to sieć osób, organizacji, przedsiębiorstw oraz instytucji. Organizacja koncentruje się na współpracy typu open source, architekturze, technologiach naturalnych i permakulturze.